11:55

Gol-mašina Mitrović teroriše golmane po Aziji VIDEO

Aleksandar Mitrović odigrao je još jedan impresivan meč za saudijski Al Hilal.

Profimedia

Al Hilal je u utorak veče slavio sa ubedljivih 5:0 nad iračkom Al Šortom u drugom kolu Lige šampiona Elite Azije.

Nakon što je Markos Leandro "načeo" goste u 11. minutu, Mitrović je postigao drugi već u 15, sjajnim udarcem glavom.

Ovo je bio već 11. gol Srbina na deset utakmica ove sezone.

Potom je naš reprezentativac asistirao za treći gol Kalifa Al Hilala, koji je u 47. minutu postigao Al Davsari.

To je bila druga Mitrovićeva asistencija u tekućoj sezoni.

Verovali ili ne – Mitrović najbrži igrač na terenu!

Osim gola i asistencije, Mitrović je po još jednom segmentu obeležio "petardu" protiv Iračana.

Srbin je bio najbrži fudbaler na terenu jer je u jednom sprintu ostvario brzinu od impresivna 32,3 km/h!

Al Davsari je pogodio za 4:0 u 73. minutu, da bi konačan rezultat postavio Mohamed Kano u petom minutu nadoknade vremena.

Drugi srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić je zamenjen u 67. minutu, nakon što je bio jedan od slabije ocenjenih igrača na terenu.

Al Hilal je zabeležio drugu ubedljivu pobedu u ALŠ gde deli prvu poziciju sa Al Ahlijem kao jedina dva tima sa maksimalnim učinkom u Zapadnoj grupi.

Na Istoku je maksimalan samo južnokorejski Kvangdžu. U trećem kolu Mitrovićev tim gostuje Al Ainu iz UAE.

Standings provided by Sofascore

Azijska LŠ je od ove sezone, poput UEFA LŠ, doživela promenu formata takmičenja i ribrendirana u Liga šampiona Elite.

Ukupno učestvuju 24 ekipe koje su podeljene u dve konferencije – Istok i Zapad. Svaki tim igra po osam utakmica sa različitim protivnicima.

Potom po osam najboljih iz obe konferencije će se plasirati u osminu finala gde će se ekipe ukrštati unutar konferencije na osnovu plasmana i igrati po dve utakmice.

Tek od četvrtfinala se ukrštaju međusobno konferencije, a igraće se po jedna utakmica, kao i u polufinalu, te konačno u finalu 4. maja 2025.