Fudbal 0

2.8.2024.

17:01

Marokanci razbili SAD i prošli u polufinale fudbalskog turnira na OI

Olimpijska selekcija Maroka pobedila je Sjedinjene Američke Države rezultatom 4:0 i plasirala se u polufinale Igara u Parizu.

Izvor: B92.Sport

Tanjug/AP Photo/Aurelien Morissard

Marokanci su ujedno i prvi polufinalisti fudbalskog turnira koji je ušao u najzanimljiviju fazu.

Afrička selekcija sada čeka boljeg iz duela Japan - Španija.

Na stadionu "Park Prinčeva" pred u maltene domaćom publikom strelci za Maroko bili su Sofian Rahimi u 29. minutu iz penala, potom Ilas Akomah u 65, Ašraf Hakimi u 70. i El Mehdi Mahub u 90. minutu iz jedanaesterca.

Marokanci su tako deklasirali Amerikance i nastavljaju put ka olimpijskoj medalji.

Fudbal na OI (četvrtfinale)

Maroko - SAD 4:0
Japan - Španija 17:00
Egipat - Paragvaj 19:00
Argentina - Francuska 21:00

Sada, pošto su u polufinalu, imaće još dve prilike da se dokopaju medalje, prvo u meču za finale, a potom i u eventualnom duelu za treće mesto.

Pogledajte treći gol Maroka u režiji momka kome je Park Prinečva praktično domaći teren Ašrafa Hakimija, za pečat na trijumf, i veliku radost radost igrača i navijača severno afričke reprezentacije.