Francuzi "preživeli" Gvinejce, Mali u 96‘ promašio penal za izjednačenje

Završen je fudbalski program prvog zvaničnog dana Olimpijskih igara.

Profimedia

U drugom delu dana pobede su odneli Paragvaj, SAD, Japan i Francuska.

Fudbaleri Paragvaja pobedili su Izrael 4:2 u drugom kolu grupne faze Olimpijskih igara u Parizu.

Paragvaj je na poluvreme otišao sa prednošću 1:0, nakon gola Marsela Fernandesa u 21. minutu, a izjednačenje Izraelu u 53. doneo Omri Gandelman.

Fudbaleri Paragvaja ponovo su poveli u 69. minutu preko Hulija Ensisa, a Izrael ponovo izjednačio 11 minuta kasnije preko Oskara Gluha.

Konačnih 4:2 za Paragvaj postavili su Fabijan Balbuena u trećem i Marselo Fernandes šestom minutu nadoknade meča.

U drugom meču grupe Japan je minimalnim rezultatom savladao Mali (1:0) golom Rihita Jamamota u 82. minutu meča.

Mali je u šestom minutu nadoknade imao penal za izjednačenje, ali Dumbija nije uspeo da ga realzijue.

Poslednje kolo grupne faze u Grupi D, Izrael igra u utorak protiv Japana, a Paragvaj istog dana protiv Malija.

Standings provided by Sofascore

U meču Grupe A, reprezentativci SAD sa 4:1 bili bolji od Novog Zelanda.

SAD je golovima Đorđa Mihailovića iz penala u 8. minutu, Vokera Cimermana u 12. minutu, Đanluke Busija u 30. i Pakstena Aronsona u 58. minutu stigla do rutinske pobede nad Novim Zelandom.

Jedini, počasni gol za Novozelanđane, postigao je Džesi Rendal u 78. minutu meča.

U drugom meču Francuska je nekako prebrodila Gvineju pobedivši je (1:0) golom Kilijana Sildilija u 75. minutu. Afričkoj selekciji su u finišu prvog poluvremena poništena dva gola zbog ofsajda posle provere u VAR sobi.

SAD u poslednjem kolu u utorak igra protiv Gvineje, dok Novi Zeland očekuje duel sa domaćom Francuskom.