Fudbal 0

27.7.2024.

19:00

Ukrajina protiv Maroka u 99. minutu došla do prva tri boda

Fudbaleri Ukrajine golom u 99. minutu odneli su pobedu u drugom kolu Olimpijskog turnira protiv Maroka rezultatom 2:1.

Profimedia

Marokanci koji su posle dosta sreće savladali ekipu Argentine sada su poraženi golom u poslednjem minutu od reprezentacije Ukrajine koja je tako došla do svoja prva tri boda na ovom turniru.

I sada su izabranici selekrora Rotana dobro otvorili utakmicu i stekli prednost od 22. minuta kada je Kritski pogodio mrežu Maroka.

Od 63. minuta su ostali sa igračem manje, pošto je Salijuk dobio direktan crveni karton.

To je dosta olakšalo posao Marokancima, koji su već u narednom minutu uspeli da dođu do izjednačenja i to sa bele tačke, a u gol je to pretvorio Sofijan Rahimi.

Glavni sudija meča je zbog dosta prekida i gledanja VAR, utakmicu produžio za deset minuta, a to je više odgovaralo Ukrajincima, koji su u 99. minutu preko Krasnopira.

Maroko posle dva kola ima tri boda, dok Ukrajina je sada došla do svoje prve pobede na Olimpijskom turniru posle poraza od Iraka u prvom kolu.