Nemački sportski novinari pobedu nad Danskom opisuju kao zasluženu u jednoj „divljoj“ utakmici, ali vide i neke probleme u igri. A verovatni duel sa Španijom nazivaju najvećim mogućim izazovom.
"Grmljavina: Nemačka olujno ide u četvrtfinale", piše sportski portal Športšau, koji pripada javnom servisu ARD.
U analizi pobede nad Danskom (2:0) u osmini finala Evropskog prventsva, nakon što je susret u Dortmundu prekidan zbog jake grmljavine i olujne kiše, portal piše da je nemački selektor Julijan Nagelsman najpre iznenadio startnom postavom.
Novinar "pustolovnom" naziva odluku da se poništi gol Nemačke u trećem minutu zbog faula – do kraja utakmice poništen je po još jedan gol oba tima zbog ofsajda.
Utakmica se opisuje kao "divlja" čak i posle vođstva Nemaca iz penala (Kaj Haverc), a primirila se tek kada je Džamal Musijala povisio na 2:0.
"Tek tada je ovaj duel dobio mirnoću, Nemačka je prešla u modus kontrole, a kod Danaca je vera vidno popustila. Rezervni igrači koji su ušli, Niklas Filkrug i Florijan Virc, te još jednom Haverc, mogli su na kraju da se postaraju i za ubedljiviju pobedu."
Frankfurter rundšau piše da je nemačka igra, uprkos dominaciji u većem delu, imala kozmetičke greške. "Danska je imala svoje prilike, i bez intervencije VAR-a bi došla u vođstvo."
Kao pozitivna vest za Elf, navodi se to što su pokazali da mogu da igraju fleksibilno.
Slično piše nedeljnik Cajt na svom portalu, ocenjujući da bi Danska povela da Tomas Dilejni ima samo malo manja stopala – za vrh kopačke je bio u ofsajdu. A potom je Nemačka imala i sreće da dobije penal.
"Dakle, bilo je malo sreće, ali je pobeda ipak zaslužena", ocenjuje se.
Sportski portal ran piše da se Nemačka, uz nešto sreće i dobru igru, vratila među vrhunske reprezentacije nakon što je na poslednjim turnirima rano ispadala i bila otpisana kao fudbalska velesila.
Ocenjuje se da je u tom pogledu ovo Evropsko prvenstvo već uspeh, te da u četvrtfinalu – verovatno protiv Španaca – pritisak neće biti toliki kao protiv Danske.
"Ali, posle ove utakmice, ništa više nije nemoguće", ocenjuje komentator.
Daleko od euforije je novinar Tagesšpigela koji navodi da je Nemačka ostvarila "obaveznu pobedu" protiv Danske, ali da bi protiv Španije – za koju svi računaju da će dobiti Gruziju – to moglo biti sasvim drukčije.
Navodi se da je Nemačka igrala bitno bolje nego u poslednjoj utakmici grupne faze protiv Švajcarske, da je dominirala u uvodnom delu meča, ali da su tu došle iste boljke.
"U njih spada često nonšalantan odnos prema šansama. Kao i to da Nemci prelako puštaju protivnika kad ga uhvate u kragnu. Danci iz toga nisu znali da profitiraju. Ali, kod protivnika u četvrtfinalu bi to moglo biti sasvim drukčije."
Noje osnabriker cajtung takođe piše o greškama u igri i divljim fazama, ali hvali to što je Nemačka pokazala širinu ekipe. Ko u nemačkom timu može da odluči utakmicu, to je nepredvidivo – i za navijače i za protivnike, piše list.
Verovatni susret sa Španijom se opisuje kao "najteži mogući ispit. Ali, deluje da ovaj nemački tim raste, kako rastu i zadaci".
"Uostalom, to važi i za publiku koja je u Dortmundu napravila atmosferu kakve nije bilo na ranijim utakmicama Nemačke. Zemlja i njen tim spremni su za nešto više."
Švajcarska fudbalska scena teško prihvata realnost ispadanja u B diviziju Lige nacija nakon remija sa Srbijom u Cirihu. Rezultat 1:1 ostavio je domaću selekciju bez šansi da zauzme makar treće mesto u grupi, a sad su usledile i kritike na račun sudija.
Partizan je poražen od Olimpije Milano u u desetom kolu Evrolige rezultatom 88:81. Utakmicu i dešavanja posle nje mogli ste da pratite uživo uz B92.sport.
Ako znamo da u Srba ima puno bojažljivih kada nebo cepaju munje i gromovi, moglo bi se reći da smo se spasli jer nismo prošli grupu na Evropskom prvenstvu.
Fudbaleri Srbije dočekuju Dance na leskovačkoj "Dubočici" (20.45) u meču koji će odlučiti drugog učesnika četvrtfinala Lige nacija iz grupe 4 divizije "A".
U 96. godini preminuo je američki matematičar, informatičar i prosvetni radnik, koji je jedan od najzaslužnijih za uvođenje računara u obrazovne sisteme i domove "običnih" ljudi.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar