Reprezentacija Urugvaja nadomak je plasmana u četvrtfinale na Kupu Amerike.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia/IMAGO/Adrian Macias

Izabranici Marsela Bjelse bili su veoma ubedljivi u meču sa Bolivijom u Ist Raterfordu, slavili su sa 5:0 (2:0), dok je takođe u C grupi Panama pobedila SAD sa 2:1 (1:1).

Na meču Urugvaja i Bolivije videli smo pet različitih strelaca, a napadač Darvin Nunjes postigao je gol i na sedmom uzastopnom meču za "seleste".

Sve je funkcionisalo besprekorno u igri Urugvajaca koji su imali prednost već posle osmog minuta kada je mrežu Bolivije zatresao Fakundo Pelistri.

Nunjez je povisio na 2:0 u 21. minutu i tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku, strelci za Urugvaj bili su Maksimilijano Arauho u 77, Federiko Valverde u 81. i konačno Rodrigo Betankur u 89. za konačnih 5:0.

Tako je Ugurvaj sa šest bodova i gol razlikom od 8:1 ubedljivo na čelu grupe i da bi kao prvi prošao dalje biće mu dovoljno da ne izgubi od SAD u poslednjem kolu.

Prethodno je Panama bila bolja od domaćina, tima SAD (2:1).

Amerikanci su odigrali katastrofalan meč u kojem su imali svega 116 dodavanja i 60 odsto uspešnosti.

Loš predznak po domaćina bilo je rano iskljkučenje Timotija Vee u osmom minutu, iako su prvi stigli do gola.

Folarin Balogan je u 22. minutu doneo prednost Amerikancima, ali nisu uspeli da izdrže pritisak sa desetoricom na terenu.

Panama je izjednačila u 26. minutu preko Blekmena, da bi joj pobedu u 83. minutu doneo Hoze Fahardo Nelson u 83. minutu.

Panama je uspela da stigne do pobede i pored toga što joj je u 88. minutu isključen Adalberto Karaskilja.