Nova vest
Fudbal 19

30.10.2024.

12:18

Partizanov odgovor Čukaričkom: "Ne dirajte sirotinju!"

Predsednik Prelaznog organa na čelu Fudbalskog kluba Partizan Rasim Ljajić osvrnuo se na tešku finansijsku situaciju koju je zatekao po dolasku u Humsku.

Autor: B92.sport

B92.sport
B92.sport
Srđan Stevanović/Starsport
Pročitajte sve o Ligi šampiona i pokažite svoje znanje! Tipujte sve rezultate Lige šampiona

On je, gostujući na televiziji "K1" istakao da dugovanja Partizana nisu jedini problem.

"Išao sam u revizorsku kuću, gde sam video apsolutnu strukturu tih obaveza, ko su poverioci i gde je taj dug napravljen. U tom pogledu sam znao šta nas očekuje, da li će biti još nečega, to ćemo da vidimo. Juče nam je jedan klub aktivirao menicu, povukli su nam sredstva. Morali smo da ih zovemo da nam ne uzmu baš sve. Nemojte sirotinju da dirate u ovom trenutku. Bukvalno su nam pola vratili", rekao je Ljajić.

Menica o kojoj Ljajić govori je isplata obeštećenja od 350.000 evra za transfer Stefana Kovača koju je Čukarički zatražio baš posle njihovog međusobnog duela u subotu u Humskoj.

Fudbalski klub Partizan duguje oko 60 miliona evra.

"Isključe struju, pa zovete da ih molite da ponovo uključe, jer ćete platiti neki deo dugovanja. Isto se dešava i sa vodom. Da nije bilo donacija Nikole Petrovića i Milije Babovića, koji su se sami javili i uplatili sredstva, juče ne bismo mogli da isplatimo plate, s obzirom na to da je puštena menica koju nismo očekivali. Tu smo nešto rešili, krivi smo, to je dug i obaveza, iznenadili smo se, ali funkcionišemo na ovaj način, jer trenutno nemamo sistemsko rešenje", naveo je Ljajić i nastavio:

"Radimo ozbiljnu sistematizaciju, koja će biti završena za dva ili tri dana, kako bismo smanjili broj zaposlenih i istražili mogućnosti za smanjenje plata, koje su zaista ogromne. Mesečni troškovi za plate iznose 1.200.000 evra, uključujući radnu zajednicu i fudbalere, dok su nam prihodi praktično nula. Pokušavamo da organizujemo klub kao korporaciju, kako bismo u budućnosti mogli da funkcionišemo, ali sada se borimo da ostanemo na površini".

Država pomaže klub, ali Ljajić neće tražiti novu pomoć.

"Teza da 'država neće pustiti Partizan niz vodu' zapravo je dovela do trenutne situacije. Svi su se oslonili na to. Država je zaista  pomagala, jer bi, u suprotnom, klub ozbiljno propao da nije bilo njene podrške. Ni sada ne bismo dobili licencu UEFA da nije bilo države. Međutim, ja i ljudi iz ovog Privremenog organa ne planiramo da tražimo pomoć države dok ne postignemo odredjene rezultate. Nije mi problem da tražim pomoć ako uspemo da napravimo značajne uštede i povećamo prihode kroz donacije, sponzore i ljude koje ćemo angažovati".

Mnogi će raditi bez plate, kao što je u utorak objavljeno da će Miralem Sulejmani kao novi vršilac dužnosti predsednika Omladinske škole biti bez prihoda do kraja sezone.

"Suština je da svi moraju da učestvuju u ovome. Imali smo Miralema Sulejmanija, koji je radio u skauting službi i rekao da će raditi do juna besplatno. Juče se javio još jedan skaut, koji će raditi do februara besplatno. Svi moraju da nose teret, ne možemo da se ponašamo kao da se ništa nije desilo. Svi smo deo sistema. Ako svi mogu da rade besplatno, a vi ostanete na istoj plati, to nije normalno i prirodno. Moram da idem i tražim novac, a neko će mi reći da ima platu od 10.000 evra, pa nije u redu", rekao je Ljajić.

Otkrio je i koliko se duguje na ime poreza.

"Poreskoj upravi dugujemo 22 miliona, agencijama i agentima 4,5 miliona, igračima 10 miliona, dok su dugovanja prema klubovima oko šest miliona. Sada moramo da kontaktiramo sve te ljude, pravimo reprograme i nešto plaćamo. Nije jednostavno, ali jedina pozitivna stvar je
entuzijazam koji svi imamo. Nažalost, nemamo džak para da izmirimo sve te dugove"
, rekao je prvi čovek Partizana.

Podeli:

Komentari 19

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Novo Sport Video Menu