Fudbal 55

26.10.2024.

19:49

Zvezda "petardu" prebolela "petardom" VIDEO

Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su savladali Spartak u Subotici (5:1), u utakmici 13. kola Superlige.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Peđa Milosavljević/Starsport

Izabranici Vladana Milojevića su lako slavili na severu Srbije, a pitanje pobednika gotovo da je bilo rešeno posle prvog poluvremena.

Tokom ovog dela igre, u strelce su se upisali Silas u 18, odnosno Milan Rodić u 41. minutu i tako najavili trijumf kojim bi zalečili rane iz Monaka (1:5).

Zvezda je od samog starta imala inicijativu, dok je Spartak najbliži golu, tačnije penalu, bio u 31. minutu, kada je Todoroski pao u šesnaestercu gostiju posle duela sa Lekovićem.

Sve sumnje oko pobednika, ako su one uopšte i postojale, rešio je Šerif Ndiaje u 51. minutu.

Bio je siguran izvođač najstrože kazne. Baš kao i u Monaku, iznudio je, pa realizovao jedanaesterac.

Domaći su se malo trgli i u 58. minutu istrčali odličan kontranapad, koji je golom krunisao Luka Bijelović.

Pre toga, Todoroski je šutirao, Marko Ilić slabo reagovao, tako da ni Bijeloviću nije bilo teško da pogodio mrežu i iskoristi odbitak.

Ilić je ubrzo bio jako blizu pogotka i nastavka golgeterske serije. Nije pogodio, za razliku od Milsona u 62. minutu.

Protutnjao je Silas po desnoj strani, poslao loptu u peterac, da bi Milson samo postavio nogu i ubacio je u mrežu.

Napravio je Milojević trostruku promenu nakon tog pogotka, ubacio između ostalog Radonjića i Kataija.

Upravo je ovaj dvojac kombinovao kod petog gola gostiju. Radonjić je centrirao sa desne strane, a Katai glavom, uz pomoć prečke, prevario Dulića i postavio, ispostaviće se, konačan rezultat susreta, 5:1.

Zvezda suvereno drži čelo tabele sa 34 boda, a u narednom kolu će dočekati Vojvodinu.

Spartak je pretposlednji sa samo devet poena i u sledećoj rundi gostuje lučanskoj Mladosti.

Tok meča mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.sport.

Kraj utakmice

Utakmica nije produžena ni sekund, a završena je trijumfom Zvezde rezultatom 5:1.

19:46

87' Odrađivanje posla

Pitanje pobednika je odavno rešeno i sada se samo čeka poslednji Radakovićev zvižduk.

19:38

Gol Kataija

19:37

78' Poslednja promena Milojevića

Na terenu je i Maksimović.

Malo pre toga, u igru je ušao i Milosavljević.

19:31

73' Gooool!

"Petarda" u Subotici, 1:5.

Dobra akcija Zvezdinih rezervista.

Radonjić je centrirao sa desne strane, a Katai glavom od prečke savladao Dulića.

19:24

65' Menja i Milojević

Katai, Radonjić i Dalsio su na terenu umesto Šerifa, Krunića i Silasa.