Fudbal 56

6.10.2024.

20:50

Kapiten Rodić od tragičara do heroja – kiks za gol sa skoro pola terena, pa jedan za pobedu

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su IMT-u na stadionu "Lagator" u Loznici rezultatom 3:1 u meču 11. kola Superlige Srbije.

Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Superliga, 11. kolo

IMT – Crvena zvezda 1:3 (0:1)
Kur 56 – Milson 36, Rodić 65, Silas 90+3
Stadion: Lagator (Loznica)
Sudija: Jovan Šegrt

Crveno-beli su u meč ušli posle ubedljivog poraza u Ligi šampiona u Milanu (0:4) i želeli su da se vrate na pobedničku trasu što pre.

Put ih je naneo na "Lagator" u Loznici gde ih je dočekao novobeogradski IMT. Na papiru, laka utakmica Zvezde, što bi mogao i neko da zaključi kada bi pogledao samo statistiku sa ovog susreta.

Ipak, pitao se nešto i Goran Vukliš, golman "traktorista", koji nije bio bezgrešan, ali bi bez njega gosti postigli još koji gol.

Zvezda je od prvog minuta bila dominantniji tim i već u uvodnom minutima je Milson pogodio stativu i tako najavio kakav ćemo meč gledati.

Nizali su se napadi kombinovanog sastava Vladana Milojevića, koji je morao da sačeka sve do 36. minuta da bi upravo reprezentativac Angole stigao do svog drugog pogotka u šampionatu.

Dupli pas sa Dalsiom Gomešom i sjajno ubacivanje Milsona bili su pola posla, iako se ne može reći da je krilni fudbaler dobro šutirao. Gađao je golmanov ugao, a Vukliš napravio kiks i dopustio da ga ovaj savlada.

Osećala je Zvezda u tim trenucima da može da u potpunosti završi posao. Više od svih Bruno Duarte koji je u meč ušao sa postom od četiri utakmice bez gola.

Brazilac je nekoliko minuta posle gola Milsona pogodio stativu, pa se na pauzu otišlo sa minimalnom prednošću gostiju.

U nastavku veliki šok. Očajna predaja lopte Milana Rodića dovela je do poklona za protivnika. Joan Kur je uzeo loptu i video da je Omri Glazer daleko od gola. Usledio je lob udarac sa nekih 40 metara udaljenosti i sjajan pogodak za izjednačenje.

Radost IMT-a je trajala svega devet minuta. Rodićevo očajanje takođe.

Igrao se 65. minut kada je Zvezdin kapiten na ovom meču bio najviši posle kornera i postigao gol kojim je vratio svoj tim u prednost.

Do kraja beležimo i gol Duartea odmah posle gola Rodića, koji je odmah poništen zbog ofsajda, kao i pogodak Silasa u nadoknadi za konačnih 3:1.

Zvezda je upisala i devetu pobedu u dosadašnjih 10 mečeva i sada ima 28 bodova. Pet više u odnosu na prvog pratioca ekipu Mladosti, kao i meč manje. IMT je pretposlednji.

U narednom kolu Zvezda dočekuje Radnički Niš, dok IMT gostuje u Lučanima drugoplasiranoj Mladosti.

Standings provided by Sofascore

Meč ste mogli da pratite putem našeg bloga.

Završeno

18:00

IMT   CZV
  1 : 3

20:49

Kraj – 1:3

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su IMT-u na stadionu "Lagator" u Loznici  rezultatom 3:1 u meču 11. kola Superlige Srbije.

77‘ Minuti u znaci Zvezdine dominacije

Kao i gotovo čitav meč, ali Zvezda ne uspeva da završi ovaj meč.

Nekoliko velikih prilika su crveno-beli imali za treći gol, ali ih nisu iskoristili.