Fudbal 48

27.10.2024.

19:58

Spektakularan Derbi Italije – osam golova i podela bodova, upisao se i Vlahović VIDEO

Neverovatan Derbi Italije, utakmica između Intera i Juventusa na stadionu "Đuzepe Meaca", završena je rezultatom 4:4 i podelom bodova.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Svašta se dešavalo, gledali smo vođstvo Intera, pa preokret Juventusa u režiji srpskog reprezentativca Dušana Vlahovića, potom novo vođstvo domaćina i na kraju remi koji su izvukli gosti na krilima mladog turskog igrača Kenana Jildiza.

Odmeravali su snage na sredini terena fudbaleri Inter i Juventus na startu meča, a onda je u 15. minutu domaći tim došao do vođstva.

Danilo je napravio peoprezan start, zbog čega je glavni arbitar Marko Guido reagovao i pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Pjotr Zielinski i lako savladao Di Gregorija za vođstvo Intera 1:0.

Ipak, nije dugo trajala radost domaćeg tima, pošto se Juventus za samo pet minuta vratio u egal. Odličnu akciju je ispratio Veston Mekeni, primio loptu u petercu i prosledio do Dušana Vlahovića, koji je rutinski pogodio za 1:1.

Bio je to šesto pogodak srpskog reprezentativca ove sezone u dresu Juventusa.

“Stara dama” je uspela brzo da dođe i do preokreta, još jedna dobra akcija, Fransisko Konseisao je prošao po desnom boku i proigrao Timotija Veu u petercu.

Napadač ekipe iz Torina je lako smestio loptu u mrežu i doveo Juventus do preokreta i vođstva – 2:1.

Mogao je Juventus u 32. minutu da udvostruči prednost, ponovo je Konseisao bio odličan, izašao je jedan na jedan sa golmanom, ali je Zomer uspeo da odbrani njegov udarac.

Na drugoj strani, usledila je kazna. Dobro su kombinovali Tiram i Henrik Miktarijan, a onda je Jermenac posle “duplog pasa” pogodio malu mrežu i savladao Di Gregorija za 2:2.

Samo dva minuta kasnije Kalulu je neoprezno startovao nad Tiramom, a Zelinski je još jednom bio precizan sa bele tačke za novi preokret i vođstvo Intera – 3:2.

Do kraja prvog poluvremena, Vea je mogao da donese još jedno ijednačenje Juventusu, ali nije uspeo da pogodi mrežu Jana Zomera.

Na startu drugog poluvremena, već u 50. minutu Federiko Dimarko je gađao ka golu Juventusa, ali Dimarko je uspeo da mu odbrani udarac.

Potom je pokušao i Barela, a onda je usledio korner za Inter, posle kojeg se najbolje snašao Denzel Damfris. Ispratio je centaršut Zielinskog i pogodio za 4:2.

Delovalo je kao da će Inter da iskontroliše utakmicu do kraja i dođe do sva tri boda, a onda je Tijago Mota napravio ključnu izmenu i u 61. minutu ubacio Kenana Jildiza.

Mladi Turčin je prvo pogodio u 71. minutu za 4:3, a potom u 82. minutu sa ivice peterca još jednom bio precizan za 4:4.

Dva puta je imao šansu Lautaro Martines da dovede Inter ponovo do vođstva, ali mu nije polazilo za rukom. Do kraja nije bilo konretnih šansi i Juventus je odneo bod sa “Đuzepe Meace”.

Srpski napadač Dušan Vlahović, na terenu je proveo 77. minuta, a onda ga je Tijago Mota izveo iz igre.

Inter je zadržao drugo mesto sa 18 bodova, dok je Juventus treći sa bodom manje. U sledećem kolu ekipa iz Torina dočekuje Parmu, dok Inter gostuje Empoliju.

Inter Juventus 4:4 (3:2)
Zielinski 15p, 37p, Mhiktarijan 35, Damfris 53 – Vlahović 20, Vea 26, Jildiz 72, 82

Semafor
Zelinski 15p, 37p, Mhiktarijan 35, Damfris 53 – Vlahović 20, Vea 26, Jildiz 72, 82
  INT   JUV
  4 : 4

19:56

19:53

Kraj meča!

Sudija je odvsirao kraj meča!

Pratili smo spektakl od utakmice na stadionu "Đuzepe Meaca".

Jedan od najboljih Derbija Italije ikada.

Završen je Inter – Juventus 4:4.

19:52

90+2' Velika šansa za Inter

Ponovo se u prilici našao Lautaro, ali nije uspeo da ugrozi Di Gregorija. Korner za Inter!

19:51

90' Nadoknada

Igraće se još tri minuta u drugom poluvremenu!

19:47

87' Izmena u Interu

Umesto Tirama je u igru ušao Mehdi Taremi.

Trener Inzagi menja napadača za napadača.

19:45

19:44

82' GOOOL! Nerešeno je

Jildiz je uspeo da se snađe u kaznenom prostoru Intera i savlada Zomera.

Sada je 4:4!

19:37

76' Izmene u oba tabora – Vlahović završio meč.

Umesto Dimarka je ušao Darmijan u redovima Intera.

Vlahović i Danilo su napustili teren za Juventus, ušli su Gati i Mbangula.