Fudbal 1

26.10.2024.

18:03

Nezaustavljivi Haland heroj Sitija, luda nadoknada u Premijer ligi VIDEO

Fudbaleri Mančester sitija slavili su nad Sautemptonom (1:0), a junak je bio Erling Haland.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Tanjug/AP Photo/Darren Staples

Norveški napadač je već u petom minutu iskoristio centaršut Nunjesa i zakucao loptu iza leđa Ramsdejla.

Halanda nije mogao da zaustavi ni Bednarek, a pozicija iz koje je golgeter "građana" uputio udarac bila je jako teška.

Tim Pepa Gvardiole je bio dominantan tokom čitavog meča, uputio više od 20 udaraca ka golu gostiju, ali je na semaforu ostalo 1:0.

Siti je lider na tabeli sa 23 boda, dva više od Liverpula, koji ima meč manje, dok je Sautempton pretposlednji sa samo jednim poenom.

Bornmut je priredio šok Astoni Vili u Birmingemu – 1:1.

Delovalo je da će junak domaćih biti Ros Barkli, koji je postigao gol u 76. minutu, ali je u šestom minutu nadoknade Evanilson pogodio za veliki bod gostiju.

Vila svakako nastavlja da prati velikane, treća je sa 18 bodova, dok su "trešnjice" deveti na tabeli sa 12 bodova.

Bod manje ima Brentford, koji je gubio na svom terenu od Ipsviča sa 0:2, ali je na kraju pobedio posle spektakla – 4:3.

Gosti su poveli u 28. preko Smodiča, da bi samo tri minuta kasnije Hirst duplirao prednost. Do pauze, Brentford je uzvratio preko Vise u 44, odnosno nakon autogola Klarka u prvom minutu nadoknade.

Preokret domaćima doneo je Mbeumo iz penala u 51, ali su gosti, uprkos isključenju za nesrećnog Klarka u 69. minutu, do izjednačenja stigli u 86. preko Delapa.

I kada je delovalo da će to biti konačan ishod susreta, Mbeumo je u šestom minutu nadoknade doneo sva tri boda domaćima.

Brajton je remizirao sa Vulverhemptonom (2:2). Velbek je pogodio u 45, Ferguson u 85, da bi "vukovi" u finišu preko Ait-Nurija u 88. odnosno Kunje u trećem minutu nadoknade, izbegli poraz.