Fudbal 2

20.10.2024.

23:00

Gudelj stradao od nove "petarde" Barselone

Fudbaleri Barselone bez puno problema su nadigrali Sevilju i savladali je rezultatom 5:1 (3:0) u meču 10. kola španske LaLige.

EPA-EFE/Alberto Estevez

Interesantno, ovo je čak četvrti put ove sezone da je Barselona postigla najmanje pet golova na jednoj utakmici.

Bivši srpski reprezentativac Nemanja Gudelj odigrao je ceo meč u ekipi Sevilje.

Izabranici Hansija Flika su rešili sve do 40. minuta kada su već imali prednost od tri gola.

Goste iz Andaluzije je načeo Robert Levandovski u 24. minutu i to iz jedanaesterca dosuđenog zbog prekršaja Pekea.

Samo četiri minuta kasnije je Pedri zakucao loptu pod prečku udarcem sa ivice kaznenog prostora i duplirao vođstvo domaćih.

Treći gol i tačku stavio je Levandovski svojim drugim pogotkom, ovog puta iz igre na asistenciju Rafinje.

U drugom poluvremenu smo videli dosta slabiji ritam, pre svega od strane Barse koja je rutinski privela utakmicu kraju. Ipak, sama završnica nam je donela još dva gola.

Najpre je u 82. minutu Pablo Tore dao četvrti gol za Barsu, da bi u 87. Idumbo postigao utešan pogodak za Sevilju.

Nije bio kraj, jer je u 89. minutu Tore stigao do svog drugog pogotka i ukupne "petarde" domaće ekipe.

Katalonski tim je ponovo usamljen na prvom mestu sa 27 osvojenih bodova, dok Sevilja ima samo 12 na poziciji broj 13.