Fudbal 0

6.10.2024.

17:23

Openda za minimalac Lajpciga i lidersku poziciju Bundeslige

Fudbaleri Lajpciga slavili su minimalnim rezultatom na gostovanju Hajdenhajmu (0:1) u meču šestog kola Bundeslige.

Profimedia

Prvo uzbuđenje videli smo tek u 52. minutu kada se i mreža po prvi put zatresla.

Najviši u skoku posle centaršuta Rauma je bio Šeško koji je doveo goste u prednost, ali je gol poništen zbog faula koji mu je prethodio posle provere u VAR sobi.

Sedam minuta kasnije, igrači Lajpciga su ponovo slavili. Ovoga puta je strelac bio Openda, a gol je ostao na snazi.

Belgijanac je dobio dobar pas od Nuse, šutirao iz prve i pogodio donji desni ugao za vođstvo ekipe Marka Rozea.

Openda je do kraja meča još jednom opasno zapretio kada je u 88. minutu pgoodio stativu, dok je Hajdenhajm najbolju šansu imao u 68. minutu kada je Šopner pogodio prečku.

Lajpcig je sa ova tri boda stigao do ukupno 14 i prvog mesta na tabeli Bundeslige, pre meča Bajerna u Frankfurtu.

U narednom kolu "bikovi" idu na gostovanje Majncu, dok će devetoplasirani Hajdenhajm u Mehengladbah.