Liverpul ne staje, Žota ranim golom srušio Kristal Palas VIDEO

Fudbaleri Liverpula nastavljaju sa pobedama u Premijer ligi.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia

Izabranici Arnea Slota su u prvom susretu 7. kola odneli sva tri boda sa gostovanja Kristal Palasu, 0:1 (0:1).

Nije bilo lako "crvenima" na Selhurst Parku, presudio je rani gol Dioga Žote i to iz devetog minuta.

Kodi Gakpo je prošao po levoj strani, poslao loptu u srce kaznenog prostora, natrčao je Žota i smestio je u mrežu za 0:1.

Bio je to njegov 60. gol u dresu Liverpula na jubilarnoj 100. utakmici u dresu kluba sa Enfilda.

Imao je Portugalac još prilika, u 35. i 62. minutu ali nije bio dovoljno precizan.

I Salah je mogao do gola u 57. minutu kada je Din Henderson sjajno odbranio, dok su šanse za domaći tim propustili Ismaila Sar u nadoknadi prvog dela  i Ebereči Eze u 84. minutu.

Golman Liverpula Alison povredio se u 77. minutu pa je do kraja susreta na golu gostiju stajao Viteslav Jaroš.