17:30

"Poker" Lajpciga, Zvezdin rival u LŠ se spasao u 97'

Još jedno uzbudljivo popodne je za nama u nemačkoj Bundesligi, sa zanimljivim raspletima duboko u nadoknadi vremena.

Tanjug/Jan Woitas/dpa via AP

Konkretno, rival Crvene zvezde u Ligi šampiona, ekipa Štutgarta u 97. minutu je izbegla poraz u Volfsburgu i došla do krajnjih 2:2 (1:1).

"Vukovi" su poveli u 20. minutu golom Jonasa Vinda, da bi izjednačio Enco Milo u 32. tako što mu je Grabara odbranio penal, ali je Francuz odbitak smestio u mrežu.

"Švabe" su od 63. minuta igrale sa igračem manje zbog drugog žutog kartona Karazora, a pet minuta kasnije su domaći materijalizovali brojčanu prednost i preko Amure poveli sa 2:1.

Štutgart je napadao u finišu i u sedmom minutu nadoknade uspeo da dođe do izjednačenja golom Denisa Undava.

Borusija Menhengladbah je u istom tom minutu došla do jedinog gola za pobedu nad Union Berlinom rezultatom 1:0 (0:0).

Vrlo tvrd meč je viđen, sve dok češki napadač Tomas Čvančara nije sa klupe doneo veliki trijumf Gladbahu.

Lajpcig je na svom stadionu deklasirao Augsburg sa 4:0 (2:0) uz sjajnu partiju Benjamina Šeška, dvostrukog strelca već do 15. minuta.

Gosti su imali šansu da u 27. minutu smanje rezultat, ali je Guveleu promašio penal, što je kažnjeno u drugom poluvremenu.

Openda je u prvom napadu drugog dela doneo 3:0, a konačan rezultat postavio je Ćavi Simons u 57. minutu.

U preostale dve utakmice, slavili su gosti.

Sankt Pauli je u gostima razbio Frajburg sa 3:0 (2:0) golovima Sada u 12. i 72. minutu, te Afolajana u 45.

Jedan gol manje je Hajdenhajm dao Majncu, a strelci u pobedi 2:0 (1:0) bili su Pieringer u 15. i Šopner u 86. minutu.