Fudbal 0

14.9.2024.

23:10

Dembele i Ruis za 60 sekundi doneli preokret PSŽ-u

Fudbaleri Pari Sen Žermena su savladali Brest rezultatom 3:1 (1:1) u utakmici 4. kola francuske Lige 1.

Profimedia

"Sveci" su maksimalan učinak u novoj sezoni i prvo mesto sačuvali posle preokreta i "blic-kriga" za 60 sekundi.

Brest je sve iznenadio na "Parku prinčeva" kada je poveo golom Del Kastilja u 29. minutu.

Međutim, pred odlazak na veliki odmor je Usman Dembele uspeo da poravna rezultat i olakša Luisu Enrikeu govor u svlačionici.

U drugom poluvremenu smo gledali atake Parižana, sve dok u razmaku od 60-ak sekundi nisu pala dva ključna gola.

U 73. minutu je Fabijan Ruis doneo preokret, a već u sledećem napadu je Dembele dočekao odbitak posle udarca Rendala Kolo Muanija i sproveo ga u mrežu za konačnih 3:1.

PSŽ je neprikosnoven na vrhu Lige 1 sa maksimalnih 12 bodova, dok je Brest na 12. poziciji sa tri osvojena boda.