Fudbal 11

19.9.2024.

22:52

Atalanta i Arsenal razočarali – Samardžiću pet minuta

Fudbaleri Atalante i Arsenala odigrali su nerešeno, 0:0, u utakmici prvog kola Lige šampiona.

Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni

Fudbaleri Crvene zvezde su u prvom meču poraženi od Benfike u Ligi šampiona, a to ste mogli da pratite UŽIVO putem našeg LIVE BLOGA.

Takođe smo pratili i duel Atalante i Arsenala, ali na tom susretu je bilo daleko manje uzbuđenja i nismo videli nijedan gol.

Utakmica od koje se i definitivno više očekivalo je susret Atalante i Arsenala, ali smo dobili veoma opreznu fudbalsku igru italijanske i engleske ekipe gde se jako malo otvaralo.

Napadački gotovo da ništa nismo ni videli ni od Atalante ni od Arsenala, pogotovo u prvom poluvremenu gde smo videli tek dva šuta Atalante i pet udaraca Arsenala.

Fudbaleri Arsenala su, zapravo, prvi uspeli da zaprete i u 4. minutu preko Saka imali šut koji je završio u korneru, ali je udarac iz ugla traljavo izveden i sve je brzo propalo.

Samo dva minuta kasnije je Arsenal imao novi pokušaj, Kai Haverc je imao solidnu šansu kada je sa desne strane ušao u kazneni proctor i bio sebičan pa odabrao da šutira iz lošije pozicije i ostao neprecizan.

Igrao se 13. minut kada smo videli sledeću opasniju akciju. Saka je izveo slobodan udarac i gađao donji levi ugao, a Karnezeki se ispružio i vrhovima prstiju odbranio oštar šut Sake, bilo je to veoma lukavo i na kraju bezopasno po gol italijanskog predstavnika.

Do kraja prvog poluvremena, Nismo ništa videli ni od jednih ni od drugih. Bilo je pokušaja Atalante iz očaja i jedna molba ka sudijama da se dosudi penal, ali su za to bile jako male šanse i posle prvih 45 minuta je rezultat glasio 0:0.

Drugo poluvreme je počelo veoma napeto i Ederson već u 47. minutu uspeva da prevari Partija i da ga natera da napravi faul u kaznenom prostoru, a to je penal!

VAR je dugo većao da li je penal ili nije, a onda je Retegi imao šansu, pa promašio penal i onda glavom pokušao odbitak da pošalje u mrežu da bi Raja i to odbranio i postao heroj Arsenala.

Nakon ovih uzburkanih nekoliko minuta se situacija na terenu ponovo smirila. Videli smo tek po neki pokušaj i izdvajamo jedino Kvadradov šut sa nekih dvadesetak metara koji je bio vredan pomena.

Srpski fudbaler Lazar Samardžić je tek u 89. minutu dobio priliku da zaigra, a zajedno sa njim je u igru ušao i Pašalić i oni su pet minuta bili u igri.

Bilo je to premalo vremena da nešto promene i urade, pa je utakmica završena bez pobednika i to najnepopularnijim rezultatom – 0:0.

U ovom terminu smo imali prilike da posmatramo i utakmicu Bresta i Šturma iz Graca i francuski tim je na svom stadionu pobedio rezultatom 2:1.

Ugo Manjeti je u 23. minutu doneo Brestu vođstvo, ali su gosti iz Austrije uspeli da izjednače u 46. minutu prvog poluvremena, kada je Fernandez postigao autogol.

Brest je uspeo da ponovo povede, a to se dogodilo u 56. minutu kada je Sima zatresao mrežu Šturma.

U 88. minutu su gostima iz Graca sve nade pale u vodu kada je drugi žuti, odnosno crveni karton zaradio Lavale.

Bajern – Dinamo 9:2 (3:0)
Kejn 19p, 57, 73p, 78p; Gerero 33, Olis 38, 61; Sane 85, Gorecka 92 -- Petković 49, Ogivara 50
Real Madrid – Štutgart 3:1 (0:0)
Mbape 46, Ridiger 83, Endrik 95 -- Undav 68
Sporting – Lil 2:0 (1:0)
Jokeres 38, Debast 65

Standings provided by Sofascore

Sve utakmice Lige šampiona možete pratiti UŽIVO putem našeg LIVE BLOGA.

22:47

90' Ističe regularno vreme

Imamo još 4 minuta nadoknade. Teško da ćemo išta zanimljivije videti

22:44

87' Lukman u šansi.. korner

Lukman je ušao u kazneni prostor i došao do peterca, a odbrana Arsenala je sklonila loptu od njega i domaćin dobija korner iz koga ništa uradili nisu.

22:40

85' U igru će Lazar Samardžić

Čekali smo samo prekid da srpski fudbaler uđe u igru i videćemo da li će uspeti da ih prodrma? Pašalić  i Samardžić uskoro ulaze u igru

22:33

80' Bez uzbuđenja

Dosadna utakmica Arsenala i Atalante. Prilike su nekako loše i ne koriste se na pravi način pa je izostalo ono najbolje i najzanimljivije od fudbala – prilika za gol. Imali smo onaj penal za Atalantu koji nije iskorišćen i od tada dve prilike za Kvadrada koje su vredne spominjanja, a ostalo je bilo prilično dosadno