Fudbal 21

22.8.2024.

21:56

Rutinska pobeda Makabija – TSC ima težak zadatak u Bačkoj Topoli

Fudbaleri Makabija iz Tel Aviva su ubedljivo savladali TSC iz Bačke Topole sa 3:0 (1:0) u prvom meču plej-ofa Lige Evrope.

Srđan Stevanović/Starsport

Izabranici Žarka Lazetića su lako došli do prednosti, a potom rutinski priveli meč kraju i sa velikom prednošću čekaju revanš u Bačkoj Topoli.

Makabi je do prednosti došao u prvom poluvremenu, u nastavku je TSC ostao sa dva igrača manje. U drugom delu igre je ekipa iz Izraela još dva puta uspela da zatrese mrežu mladog Veljka Ilića.

Ekipa iz Izraela je mnogo bolje ušla u meč, konstantno je od prvog minuta kontrolisala igru i napadala poslednju liniju odbrane TSC-a.

Uspešno su se branili izabranici Deana Klafurića sve do 26. minuta kada se u strelce upisao Dor Turgeman.

On je pokupio odbijenu loptu posle šuta Dora Pereca i rutinski savladao Ilića za 1:0.

Nastavio je Makabi u dobrom ritmu i posle postignutog pogotka. Napadali su konstantno, a situacija za TSC se dodatno pogoršala u 42. minutu.

Mateja Đorđević je neoprezno reagovao i kao poslednji igrač dobrane zaustavio Turgemana. Glavni arbitar je prvo pokazao da je bio ofsajd, a potom je uz konsultaciju VAR-a poništio prvobitnu odluku i pokazao crveni karton fudbaleru TSC-a.

Samo četiri minuta kasnije, neoprezno je startovao i Mihajlo Banjac, zbog čega je i on posle VAR provere umesto žutog dobio direktan crveni karton, a TSC je ostao sa dva igrača manje u nastavku meča.

Uspeo je TSC do poluvremena da se odbrani, ali u nastavku više nije imao igru.

Samo jednom je uspeo da zapreti ekipi Makabija u završnici meča, dok su fudbaleri ekipe iz Tel Aviva kontrolisali igru i u drugom delu meča.

Nisu u startu uspeli da slome otpor ekipe iz Bačke Topole, ali im je pošlo za rukom u 63. minutu. Turgeman je posle centaršuta, glavom prebacio loptu do Pereca, koji je pod prečku pogodio za 2:0.

Tačku na meč je stavio Madmon u 83. minutu na asistenciju Bitona – 3:0.

Mogao je Makabi do ubedljivijeg vođstva u završnici, ali je Veljko Ilić uspeo da zaustavi dva ozbiljna napada Izraelaca.

TSC očekuje težak posao u revanšu, gde juri tri gola zaostatka. Svakako, ima zagarantovano mesto u Ligi konferencija, ukoliko ne uspe da dođe do preokreta i pobede u drugom meču.

Glavni arbitar je odsvirao kraj meča.

Makabi je uspeo da savlada TSC sa 3:0 i sa velikom prednošću ide u revanš.

Utakmica je na programu u Bačkoj Topoli za sedam dana.

21:55

90+6' Šansa za TSC

Dobro je Stanić izveo slobodan udarac, ali su defanzivci Makabija izbacili loptu iza svog gola.

Imao je TSC i korner, ali se odbranila ekipa iz Izraela.

21:50

90+4' Nova šansa za Makabi

Jehezkel je oprobao šut sa ivice kaznenog prostora, ali je Ilić sigurno reagovao.

21:50

90+1' Brza kontra Makabija

Imao je Makabi pet na tri u napadu, ali nije uspeo da ga reši na najbolji mogući način. Samo korner.

21:47

90' Nadoknada

Igraće se još pet minuta u drugom poluvremenu.

21:46

87' Makabi i dalje napada

Makabi ima ubedljivu prednost, ali želi dodatno da je uveća pred revanš u Bačkoj Topoli.

TSC nije mogao da pruži najbolji otpor sa dva igrača manje.

21:44

21:39

83' GOOL – 3:0 za Makabi

Novi pogodak za Makabi, u strelce se upisao Madmon na asistenciju Bitona.

Izraelci vode 3:0.

21:38

81' Nova izmena za TSC

Klafurić je umesto Radina ubacio Petra Stanića.