22:57

Crnogorci eliminisani; Šamrok ide dalje

FK Dečić je eliminisan iz kvalifikacija za Ligu šampiona.

Profimedia

Fudbaleri šampiona Crne Gore Dečića doživeli su debakl od prvaka Velsa pošto ih je TNS u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona pobedio 3:0, a 16. jula su odigrali nerešeno na svom stadionu, 1:1.

To znači da je njihova borba kroz trnje kvalifikacija za Ligu šampiona upravo završena.

Jang je u 43. minutu iz penala doneo vođstvo ekipi TNS od 1:0, dok je Asmir Kajević u 72. minutu doneo izjednačenje.

TNS će u narednoj rundi igrati protiv Ferencvaroša.

Šamrok Roversi su rezultatom 2:1 pobedili Vikingur i eliminisao ih iz kvalifikacija za Ligu šampiona.

Keni je u 6. i 20. minutu bio dvostruki strelac za Šamrok, a jedini gol za goste postigao je Hansen u 60. minutu.

Šamrok će sledeće kolo kvalifikacija igrati protiv Sparte iz Praga.