Poslednjih dana švedski grad Malme uživa posebnu pažnju i to zbog Evrovizije.
Mnogi su tamo stigli upravo zbog ovog takmičenja, ali ovaj grad ima još štošta za ponuditi. Jedna od najzanimljivijih aktivnosti u ovom gradu definitivno je odlazak u Muzej odvratne hrane, rezervisan samo za one najhrabrije.
Ovaj muzej otvoren je još 2018. godine i glavna je atrakcija u Malmeu, a na TripAdvisoru je Muzej odvratne hrane rangiran kao broj 1 na spisku od devedeset i četiri stvari koje treba učiniti u Malmeu.
Što je sve izloženo?
Muzej je posvećen hrani iz celog sveta koju neki ljudi smatraju odvratnom ili odbojnom, a u njemu se trenutno nalazi preko 80 eksponata hrane i pića koje posetioci mogu videti, pomirisati, a ako su dovoljno hrabri, i probati.
Zanimljivo je da posetioci umesto ulaznice ovde dobiju vrećicu za povraćanje, što već na samom početku daje nagoveštaj da se u ovom muzeju nalazi nešto zaista odvratno.
Šta se sve u njemu nalazi, sigurno se pitate? Za početak, tu je Surströmming, fermentirana švedska haringa koja se smatra jednom od najsmrdljivijih namirnica na svetu (navodno smrdi na trulež), kao i casu marzu, sir prepun živih crva sa Sardinije.
Međutim, to nije sve. Druge namirnice uključuju Durian, poznato smrdljivo voće sa Tajlanda, penis bika, pečene zamorčiće iz Perua, smrdljivi tofu iz Kine, osušene smrdibube iz Zimbabvea, kungu tortu napravljenu od zgnječenih mušica, pržene skakavce, sok od žaba i mišje vino, vrč pirinčanog vina s bebama glodara.
Ovaj muzej je otvoren svakog dana od 11 do 17 sati, a može se ući sve do 16 sati. Cena karte iznosi 19 evra za odrasle, 15 evra za studente i penzionere, 7 evra za decu od 6 do 15 godina, a za decu mlađu od 6 godina ulaz je besplatan..
Nepal je odlučio da poveća takse za dozvole za uspon na Mont Everest za više od 35 odsto, pa najviši vrh sveta postaje skuplji za planinare prvi put posle gotovo 10 godina, saopštili su zvaničnici.
U Evropi se nalaze neka od najlepših skijališta na svetu, koja pored snega i izvanrednih staza nude priliku da otkrijete skrivene lepote i čari planinskih predela.
Od maja ove godine trebalo bi da počne primena novih pravila u zemljama Šengen zone, koja podrazumevaju elektronsku prijavu putnika koji ulaze u zemlje članice.
Završeni su božićni i novogodišnji praznici, a mnogi su ovaj period godine iskoristili za putovanje, bilo samo da predahnu, odu na skijanje ili na neku topliju destinaciju.
Dok veći deo severne hemisfere drhti od hladnoće i sanja o toplim letnjim danima, neki delovi Evrope pružaju prijatno tople temperature čak i u januaru.
Zgrada, koju je 1970-ih dizajnirao vizionarski španski arhitekta Rikardo Bofil, danas nije samo odredište iz snova za arhitekte i fotografe, već je i magnet za obožavaoce Netfliks ove hit serije "Squid Game".
Nepal je odlučio da poveća takse za dozvole za uspon na Mont Everest za više od 35 odsto, pa najviši vrh sveta postaje skuplji za planinare prvi put posle gotovo 10 godina, saopštili su zvaničnici.
U Evropi se nalaze neka od najlepših skijališta na svetu, koja pored snega i izvanrednih staza nude priliku da otkrijete skrivene lepote i čari planinskih predela.
Nekoliko jednostavnih koraka koje primenjuje baka od 90 godina poslužili su influenserki u borbi protiv bora, te je bakine savete rado podelila sa ostalima.
Roditelji imaju najveći uticaj na to kako se deca razvijaju i šta će usvojiti kao deo svog karaktera i navika, zato pazite na ponašanje kad ste s njima, jer deca upijaju baš sve od vas.
Da li ste zabrinuti kada se probudite? Koncept jutarnje anksioznosti postoji, ali ima i 5 načina da smanjite jutarnji stres i započnete dan kako treba.
Na Vojnomedicinskoj akademiji (VMA) zabranjene su posete pacijentima, u cilju sprečavanja širenja respiratornih infekcija, saopštila je danas ta ustanova.
Doktorka Dragana Dimitrijević, nacionalna koordinatorka za epidemiološki nadzor gripa iz Zavoda za javno zdravlje "Milan Jovanović Batut" istakla je da je u roku od šest dana zabeleženo više od 7.600 zaraženih gripom.