Poslednjih par godina, primetan je trend rasta popularnosti Tunisa kao destinacije za letnji odmor među turistima iz Srbije ali i regiona.
Ova severnoafrička zemlja privlači putnike iz više razloga, a jedan od najupečatljivijih svakako su povoljne cene koje nudi u poređenju sa tradicionalno popularnim destinacijama poput Egipta, Grčke, Crne Gore i Turske koje Srbi vrlo rado biraju.
U poslednje vreme svedoci smo velikih poskupljenja kada su u pitanju putovanja, a posebno kada govorimo o letnjim aranžmanima. Ekonomičnost putovanja u Tunis je često ključni faktor koji privlači srpske turiste. Troškovi smeštaja, hrane i lokalnog transporta su znatno niži, što Tunis čini privlačnim izborom za one koji žele da iskuse nešto novo i egzotično, a da pritom ne opterete previše svoj budžet.
Paket aranžmani koji uključuju avionski prevoz i "all inclusive" smeštaj mogu biti značajno jeftiniji u odnosu na cene koje nude hoteli u popularnim turističkim mestima u Egiptu, Grčkoj ili Turskoj.
Treba pomenuti da je i Tunis poskupeo ovde godine, pa je za jednu osobu u sklopu "all inclusive" aranžmana potrebno izdvojiti od 600 do 750 evra za 11 dana, cena varira u proseku od 100 do 200 evra, zavisno od toga da li se odlučite za hotel sa četiri ili pet zvezdica, što svakako nije toliko bitno za ovu zemlju, jer se kvalitet ne razlikuje previše.
Grčka je jedna od omiljenih destinacija turista iz Srbije, a svi koji planiraju da idu na letovanje sopstvenim prevozom treba da uračunaju i nove cene putarina koje su od 1. aprila na severu te zemlje veće od 30 do 35 odsto.
Tunis nudi ne samo sunce i plaže, već i obilje istorijskih i kulturnih znamenitosti. Od drevnih ruševina Kartagine, preko veličanstvenih rimskih amfiteatara u El Djemu, do očaravajućih islamskih arhitektonskih dragulja u glavnom gradu Tunisu, ova zemlja je prava riznica istorije.
Svojim jedinstvenim spojem berberske, arapske, turske i francuske kulture, Tunis nudi autentično iskustvo koje je teško zaboraviti.
Za avanturiste i ljubitelje prirode, Tunis nudi raznovrsne pejzaže - od pustinjskih dina Sahare do plodnih mediteranskih obala. Pustolovine kao što su safari vožnje kroz pustinju, noćenje u beduinskim šatorima ili istraživanje oaza mogu biti nezaboravni deo svakog putovanja.
U vodama Španije poslednjih godina sve češće mogu da se vide ajkule, a osim pandemije korona virusa, na to su uticale i klimatske promene, piše Juronjuz vikli.
Tunis je poznat po svojoj gostoljubivosti i toplini lokalnog stanovništva, što putovanje čini još prijatnijim. Pored toga, iako su prethodnih godina postojale zabrinutosti u vezi sa sigurnošću, vlasti su uložile značajne napore u poboljšanje bezbednosnih uslova, što je rezultiralo porastom turističkog prometa i povratkom Tunisa na listu sigurnih turističkih destinacija.
Kakva su vaša iskustva sa putovanjem u Tunis? Napišite nam u komentarima.
Jedna od novina koja nas očekuje ovog leta jeste da će putovanje preko Bugarske biti brže, jer se vreme "skraćuje" za jednu granicu koja će ulaskom ove zemlje u Šengen zonu biti ukinuta.
Putovanjem preko Bugarske put u Grčku se iz Beograda skraćuje za 85km, a iz Niša 100km, a sada je verovatno da će i gužve biti manje jer se ukidaju granični prelazi između Bugarske i Grčke.
Oktobar je, neki će reći, vreme da se rezervišu letnji aranžmani za sledeću godinu, kako bi se iskoristile first minut ponude, te otplata prošla "neosetnije".
Jedna od novina koja nas očekuje ovog leta jeste da će putovanje preko Bugarske biti brže, jer se vreme "skraćuje" za jednu granicu koja će ulaskom ove zemlje u Šengen zonu biti ukinuta.
O kontroverznom milijarderu koji je bio optužen za trgovinu belim robljem, a koji se pre skoro pet godina ubio u zatvorskoj ćeliji, Džefriju Epstajnu ne prestaje da se priča i spekuliše i nakon njegove smrti.
Reper Ramon Luis Ajala Rodrigez, poznatiji po pseudonimu Daddi Ianke optužio je suprugu Miredis Gonzalez, od koje se razvodi posle skoro 30 godina braka, da mu je skinula 100 miliona dolara sa računa.
Tovana Luni (53) iz Alabame dobila je bubreg svinje sa 10 izmena gena i trenutno je jedina živa osoba na svetu sa transplantiranim životinjskim organom.
Nakon Ivanjice, u kojoj je pre nekoliko dana buknula zaraza šuge, ova bolest pojavila se i u jednoj beogradskoj školi. Kako se oboljenje za koje se odavno mislilo da je iskorenjeno ponovo pojavilo?