Poslednjih par godina, primetan je trend rasta popularnosti Tunisa kao destinacije za letnji odmor među turistima iz Srbije ali i regiona.
Ova severnoafrička zemlja privlači putnike iz više razloga, a jedan od najupečatljivijih svakako su povoljne cene koje nudi u poređenju sa tradicionalno popularnim destinacijama poput Egipta, Grčke, Crne Gore i Turske koje Srbi vrlo rado biraju.
U poslednje vreme svedoci smo velikih poskupljenja kada su u pitanju putovanja, a posebno kada govorimo o letnjim aranžmanima. Ekonomičnost putovanja u Tunis je često ključni faktor koji privlači srpske turiste. Troškovi smeštaja, hrane i lokalnog transporta su znatno niži, što Tunis čini privlačnim izborom za one koji žele da iskuse nešto novo i egzotično, a da pritom ne opterete previše svoj budžet.
Paket aranžmani koji uključuju avionski prevoz i "all inclusive" smeštaj mogu biti značajno jeftiniji u odnosu na cene koje nude hoteli u popularnim turističkim mestima u Egiptu, Grčkoj ili Turskoj.
Treba pomenuti da je i Tunis poskupeo ovde godine, pa je za jednu osobu u sklopu "all inclusive" aranžmana potrebno izdvojiti od 600 do 750 evra za 11 dana, cena varira u proseku od 100 do 200 evra, zavisno od toga da li se odlučite za hotel sa četiri ili pet zvezdica, što svakako nije toliko bitno za ovu zemlju, jer se kvalitet ne razlikuje previše.
Grčka je jedna od omiljenih destinacija turista iz Srbije, a svi koji planiraju da idu na letovanje sopstvenim prevozom treba da uračunaju i nove cene putarina koje su od 1. aprila na severu te zemlje veće od 30 do 35 odsto.
Tunis nudi ne samo sunce i plaže, već i obilje istorijskih i kulturnih znamenitosti. Od drevnih ruševina Kartagine, preko veličanstvenih rimskih amfiteatara u El Djemu, do očaravajućih islamskih arhitektonskih dragulja u glavnom gradu Tunisu, ova zemlja je prava riznica istorije.
Svojim jedinstvenim spojem berberske, arapske, turske i francuske kulture, Tunis nudi autentično iskustvo koje je teško zaboraviti.
Za avanturiste i ljubitelje prirode, Tunis nudi raznovrsne pejzaže - od pustinjskih dina Sahare do plodnih mediteranskih obala. Pustolovine kao što su safari vožnje kroz pustinju, noćenje u beduinskim šatorima ili istraživanje oaza mogu biti nezaboravni deo svakog putovanja.
U vodama Španije poslednjih godina sve češće mogu da se vide ajkule, a osim pandemije korona virusa, na to su uticale i klimatske promene, piše Juronjuz vikli.
Tunis je poznat po svojoj gostoljubivosti i toplini lokalnog stanovništva, što putovanje čini još prijatnijim. Pored toga, iako su prethodnih godina postojale zabrinutosti u vezi sa sigurnošću, vlasti su uložile značajne napore u poboljšanje bezbednosnih uslova, što je rezultiralo porastom turističkog prometa i povratkom Tunisa na listu sigurnih turističkih destinacija.
Kakva su vaša iskustva sa putovanjem u Tunis? Napišite nam u komentarima.
Dok turistička sezona na italijanskoj obali polako opada, putnicima se otvara jedinstvena prilika da istraže skrivene dragulje ove zemlje, daleko od gužvi i popularnih destinacija poput Amalfi obale.
Nikolas Ovojemi, koji živi na Staten Ajlendu, u Njujorku, tužio je avio-kompaniju "Er Frans" i zatražio 600.000 dolara odštete jer zbog kašnjenja leta nije na vreme stigao na sahranu svog brata u Nigeriji.
Iako ETIAS nije viza, ona zahteva od turista koji nisu iz EU da dobiju prethodno odobrenje pre putovanja, te je važno razlikovati nov sistem od tradicionalne vize.
Srpski turizam je poslednjih godina doživeo pravu ekspanziju, a pored prelepih delova naše zemlje, strani turisti uživaju i u srpskoj kuhinji i njenim specijalitetima.
Oktobar je, neki će reći, vreme da se rezervišu letnji aranžmani za sledeću godinu, kako bi se iskoristile first minut ponude, te otplata prošla "neosetnije".
Tokom cele sezone srpski turisti aktivni su u grupi Grčka info gde objavljuju različite informacije o letovanju, ali i svoje impresije, sada kada se odmori završavaju, utisak je da je jedno mesto svojilo naše putnike.
Dok turistička sezona na italijanskoj obali polako opada, putnicima se otvara jedinstvena prilika da istraže skrivene dragulje ove zemlje, daleko od gužvi i popularnih destinacija poput Amalfi obale.
Nikolas Ovojemi, koji živi na Staten Ajlendu, u Njujorku, tužio je avio-kompaniju "Er Frans" i zatražio 600.000 dolara odštete jer zbog kašnjenja leta nije na vreme stigao na sahranu svog brata u Nigeriji.
Pod pritiskom izgleda i veličine svog polnog organa su pre svega muškarci, jer su oni ti koji će biti ocenjeni i procenjeni za oni što im je majka priroda podarila, ali priznaćete, te situacije mogu biti prilično uvrnute i za žene.
Iako ste sigurno detaljno čistili svoj frižider milion puta, možda niste znali da u njemu postoji dugme koje ima vrlo važnu ulogu u njegovoj osnovnoj nameni, pa i u održavanju hrane svežom.
Američka glumica i model Ana Lin MekKord, koja je najpoznatija po ulozi u TV seriji "Novi klinci sa Beverli Hilsa, 90210“, priznala je da je u prošlosti bila zavisna od seksa i da su njeni fetiši bili vezivanje i igranje uloga.
Navijač Partizana kome je pozlilo tokom košarkaške utakmice sa Barselonom, preminuo je od posledica srčanog udara, a kardiolog, prof. dr Nebojša Tasić je objasnio zašto se to desilo.
Demencija, od koje boluje više od 55 miliona ljudi širom sveta, je progresivna neurološka bolest koja se najčešće javlja kod osoba starijih od 65 godina.