Kako je objavljeno na gradskom sajtu potpisivanjem ugovora između Ministarstva zaštite životne sredine i izvođača radova izabranog na tenderu, odnosno konzorcijuma koji čine Energotehnika Južna Bačka, Reming, Jadran i AG institut, stvoreni su svi uslovi za početak ovih radova.
Potpisivanjem ugovora se, prema rečima gradonačelnika Dašića, završava pripremni deo projekta koji i inače najduže traje.
"Već sada možemo da prognoziramo da će oko Nove godine izvođač početi da pušta u pogon jedan po jedan kotao. On se ugovorom obavezao da radove završi u roku od 120 dana, što znači da će ceo set novih kotlova na gas biti ugrađen tokom januara", istakao je on.
Dodao je da se time konačno, posle 50 godina, u Kragujevcu iz upotrebe izbacuju kotlovi na ugalj.
"To je važno za sve Kragujevčane, a naročito za one koji žive u delovima grada najviše pogođenim izduvnim gasovima iz Energetike, koja je jedan od najvećih zagađivača", rekao je Dašić.
Modenizacija kotlova je samo prva faza projekta koji podrazumeva i rešavanje problema pepelišta, a ono naročito utiče na kvalitet života stanovnika u naseljima Pivara i Lekina bara.
Radovi na uklanjanju 40.000 tona nagomilanog pepela, obuhvaćeni su budžetom za sledeću godinu a saniranje pepelišta, će prema Dašićevim rečima, početi u januaru 2022. godine.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 0
Pogledaj komentare