Aktuelno 3

28.01.2025.

21:18

Dvostruku dobitnicu Zlatnog globusa napali na bini FOTO/VIDEO

Slavnu glumicu Sigurni Viver napali su dok je igrala Šekpsira u Londonu.

Izvor: B92.net

Dvostruku dobitnicu Zlatnog globusa napali na bini FOTO/VIDEO
EPA-EFE/FABIO FRUSTACI

Podeli:

Slavna filmska i pozorišna glumica Sigurni Viver igrala je mađioničara Prospera u Šekspirovoj predstavi "Oluja" u čuvenom londonskom teatru Vest End.


U ponedeljak, 27. januara, izvođenje 75-godišnje glumice u londonskom Vest Endu prekinuli su klimatski aktivisti.

U video snimku objavljenom na Instagramu, Viverova, koja igra ulogu mađioničara Prospera u Šekspirovom komadu, sedi na sceni tokom dijaloga sa drugim članom glumačke ekipe. A onda se pojavljuju pristalice pokreta "Just Stop Oil" s velikim, narandžastim transparentom na kojem je pisalo "Preko 1,5°C je globalni brodolom".

Dvostruka dobitnica Zlatnog globusa je napustila scenu pre nego što je osoblje pozorišta izašlo i uspelo da skloni aktiviste sa scene.
 


Dok su aktivisti ignorisali zvižduke i molbe da odu, konfete su padale sa neba, a kada su napustili binu, publika je to oduševljeno pozdravila.

Metropolitenska policija je danas u saopštenju za javnost navela da su dve osobe uhapšene zbog napada na glumicu.
 


"Oko 20:00 sati dva demonstranta 'Just Stop Oil' ušla su na scenu u Kraljevskom pozorištu u Druri Lejnu. Osobe, 42-godišnja žena i 60-godišnji muškarac, naknadno su uhapšeni pod sumnjom za teški prekršaj nakon saslušanja u policijskoj stanici u centru Londona. Oboje su zadržani u pritvoru", navedeno je u saopštenju policije.


U video snimku protesta, koji je podelio "Just Stop Oil", čuo se glas koji je rekao: "1,5 stepeni Celzijusa je brodolom koji ne možemo ignorisati. Već smo prešli prag od 1,5 stepeni koji je trebalo da nas zaštiti. Na 1,5 stepena zagrevanja, već imamo razorne oluje, nekontrolisane požare i previše gubitaka života... Potreban nam je globalni sporazum da samo zaustavimo naftu do 2030. godine", zaključio je glas.
 

Podeli:

3 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Pristali su: Ovo je sve što bi trebalo da dobije Ukrajina

Ukrajina, Sjedinjene Američke Države i evropski partneri su se tokom pregovora koji se danas održavaju u Berlinu dogovorili o parametrima za postizanje mira u Ukrajini, prenosi ukrajinska agencija Ukrinform, pozivajući se na saopštenje evropskih lidera.

21:00

15.12.2025.

1 d

Strah od odmazde Moskve

Sve je palo u vodu: Neće biti dogovora

Belgija se usprotivila predlogu Evropske komisije za deblokiranje kredita Ukrajini od 210 milijardi evra finansiranog zamrznutom ruskom imovinom i uništila nade EU za dogovor do samita lidera.

16:40

16.12.2025.

1 d

Svet

Mađarska potpisala: "Isporučujemo gas"

Mađarska je danas potpisala ugovor sa Sjedinjenim Američkim Državama o isporuci 400 miliona kubnih metara tečnog prirodnog gasa (TPG) godišnje, izjavio je mađarski ministar spoljnih poslova i trgovine Peter Sijarto.

17:38

16.12.2025.

1 d

Podeli: