25.01.2025.
15:40
Još jedna beba rođena na nebu: Porođaju prisustvovalo čak tri lekara FOTO
Na sreču, u avionu je bilo čak tri lekara, a porođaj je protekao u bezbedno i uspešno
Početkom ove nedelje u Erbasu A330-200 (registracija CS-TCE) kompanije Haj flaj (Hi Fly) na letu UU979 između Džaudžija (francuska teritorija u Indijskom okeanu) i Najrobija u Keniji, rođena je beba.
Igrom slučaja, u avionu je bilo čak troje lekara, od kojih je jedan bio ginekolog - akušer, pa su majka i beba imali čitav lekarski tim koji se pobrinuo da porođaj u vazduhu prođe što bezbednije, a kompanija je na svom profilu na Instagramu opisala događaj kao čudesan trenutak u vazduhu.
- Filmska priča u Pančevu: Trudnica počela da se porađa, policajci brzo pritekli u pomoć VIDEO
- Porodilja sve zaprepastila jednim potezom: "To preporučujem svakoj mami"
- Porodila se srpska glumica: "Posle izlaska svratili smo do Dragiše Mišovića" FOTO
Iako avio-kompanije često ograničavaju putovanja trudnica u kasnim fazama trudnoće zbog rizika od porođaja u avionu, žena je sigurno donela bebu na svet pre sletanja aviona. Nakon pregleda u bolnici u Keniji, objavljeno je da su i majka i beba u dobrom stanju, navodi belgijski portal Aviation24.
Ovo, inače, nije presedan. Tokom prošle godine desio se takođe porošaj u avionu Viz Era (Wizz Air) baš na Međunarodni dan žena, dok je u novembru 2023. zabeležena i priča o porođaju u avionu Pegazus erlajnsa (Pegasus Airlines) koji se još nalazio na pisti aerodroma Sabiha Gokčen u Istanbulu u Turskoj.
Jedna od ovih priča sa srećnim krajem vezuje se i za nekadašnji Jugoslovenski aero-transport: Naime, 18. februara 1978. godine, u avionu nacionalne kompanije nekadašnje zemlje, na letu iz Beograda za Sidnej, porodila se Marija Todeva i donela na svet dečaka.
Mariju, za razliku od slučajeva koji su opisani u poslednje tri godine, nisu porodili lekari, već perser Radoje Rakočević - Roki i stjuardesa Slavica Ursić, koja je godinu dana kasnije nažalost stradala u nesreći.
U čast porođaja, dečak (koji sad ima 46 godina i živi u Australiji) dobio je ime Jatko, a tadašnji menadžment kompanije poklonio mu je osim imena i doživotnu besplatnu avio-kartu za sve letove tadašnje kompanije.
On tu čast nikad nije iskoristio i danas živi povučenim životom.
Komentari 4
Pogledaj komentare Pošalji komentar