Aktuelno 77

07.01.2025.

11:34

Preminuo tragač iz "Potere" Milorad Milinković

Reditelj, scenarista i tragač popularne "Potere" Milorad Milinković Debeli preminuo je sinoć, saznaje Informer.

Izvor: Novosti.rs

Preminuo tragač iz "Potere" Milorad Milinković
Radule Perisic/ATAImages

Podeli:

On je iznenada preminuo u 60. godini, prenose Novosti.

Njegova najpoznatiji kultni filmovi su "Mrtav ’ladan", "Potera za sreć(k)om" i "Čitulja za Eskobara", a takođe je zaslužan za prvi srpski 3D film "Peti Leptir". 

Takođe, Milinković je bio bivši pevač, kantautor, di-džej i fudbalski komentator, kao i vokal i gitarista rok grupe Morbidi i Mnoći i kasnije član bendova Big seks i Zmajevi.

Rođen je u Beogradu gde je završio Matematičku gimnaziju 1983. godine. Akademiju umetnosti upisao je u Novom Sadu gde je i  diplomirao 1991. godine na odseku režija.

Milinković je takođe postao poznat kao tragač u kvizu "Potera", a autor je i dve knjige: "Fantom tramvaj" i "Čudnovati doživljaji mog prijatelja Sime".

Podeli:

77 Komentari

Možda vas zanima

Strah od odmazde Moskve

Sve je palo u vodu: Neće biti dogovora

Belgija se usprotivila predlogu Evropske komisije za deblokiranje kredita Ukrajini od 210 milijardi evra finansiranog zamrznutom ruskom imovinom i uništila nade EU za dogovor do samita lidera.

16:40

16.12.2025.

1 d

Svet

Mađarska potpisala: "Isporučujemo gas"

Mađarska je danas potpisala ugovor sa Sjedinjenim Američkim Državama o isporuci 400 miliona kubnih metara tečnog prirodnog gasa (TPG) godišnje, izjavio je mađarski ministar spoljnih poslova i trgovine Peter Sijarto.

17:38

16.12.2025.

1 d

Podeli: