Aktuelno 0

04.01.2025.

15:15

Papa Franja osudio vršnjačko nasilje: "To je priprema za rat"

Papa Franja osudio je vršnjačko nasilje, nazvavši ga "pripremom za rat".

Izvor: Tanjug

Papa Franja osudio vršnjačko nasilje: "To je priprema za rat"
EPA-EFE/RICCARDO ANTIMIANI

Podeli:

Papa je naglasio važnost promocije mira i solidarnosti među mladima, posebno u školskom okruženju.

Od vernika tražio da odbace abortus

Papa Franja započeo je Novu godinu ponovnim apelom na vernike da odbace abortus, pozivajući na "čvrstu posvećenost" zaštiti i poštovanju života od začeća do prirodne smrti.

U svojoj propovedi, papa Franja se molio da svi nauče da brinu o "svakom detetu rođenom od žene" i da čuvaju "dragoceni dar života: život u materici, život dece, živote stradalnika, siromašnih, starije, usamljene i umiruće".  

"Tražim čvrstu posvećenost poštovanju dostojanstva ljudskog života od začeća do prirodne smrti, tako da svaka osoba može da ceni svoj život i da svi gledaju sa nadom u budućnost", rekao je on, koristeći terminologiju protivljenja crkve abortusu i asistiranom samoubistvu.         

Jutarnja misa označila je poslednji veliki događaj papa Franjinog božićnog rasporeda.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zagrmeo je: Mrtva je

Ideja da EU koristi zamrznutu rusku imovinu, koja se uglavnom nalazi u Briselu, kako bi finansirala Ukrajinu mrtva je jer postoji manjina koja je protiv toga, izjavio je danas madjarski premijer Viktor Orban.

10:16

18.12.2025.

1 d

Evropa na udaru

Temperatura ide i do -10 stepeni: Stiže sibirska hladnoća

Dok Nemačka i Austrija očekuju prvi sneg, u Srbiji će praznični dani proteći u znatno stabilnijem i toplijem vremenu. Meteorolozi najavljuju dolazak hladnog vazduha sa istoka u Evropu, dok će kod nas biti toplo vreme, uz jutarnji mraz i povremenu maglu.

18:00

17.12.2025.

1 d

Podeli: