Tehnopolis

Nedelja, 03.10.2021.

08:35

Google ugasio svoju banku pre nego što je i počela sa radom

Usluga Plex, koja je trebalo da ponudi bankovne račune i platne kartice Googleovim korisnicima ipak se neće dogoditi.

Google ugasio svoju banku pre nego što je i počela sa radom
Foto:Shutterastock/achinthamb

Predstavljajući novu Pay aplikaciju, Google je 2020. godine najavio i novu uslugu koja je trebalo da omogući korisnicima otvaranje bankovnih računa i platnih kartica, u saradnji sa Citigroupom i Stanford Federal Credit Unionom. Ova usluga trebalo je da pruži račune bez mesečnih naknada i minimalnih neophodnih sredstava, sa debitnim karticama koje bi funkcionisale "preko" Mastercarda.

Vest o odustajanju od usluge prvobitno je objavio The Wall Street Journal, a kao razlozi navedeni su navodno probijeni rokovi i odlasci zaposlenih iz tima koji se bavi ovim uslugama. U odgovoru na pitanja koja je postavio CNBC, Google je rekao da planove menjaju ka omogućavanju i približavanju postojećih usluga svojim korisnicima, umesto da ih sami pružaju.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

12 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zbogom Ukrajino; Pitanje svih pitanja je...

Lideri EU, koji će se sastati sa predsednikom SAD Donaldom Trampom i američkim zvaničnicima na marginama Svetskog ekonomskog foruma u ​​Davosu, "cepaju" svoje beleške o Ukrajini, navodi Fajnenšel tajms.

12:42

19.1.2026.

1 d

Podeli: