Android 5

05.04.2025.

14:58

Samsung vraća Exynos čipove u Galaxy S26 seriju

Ponovo se pojavljuju informacije o tome da Samsung planira da vrati svoje čipove u premium seriju Galaxy telefona.

Izvor: B92

Samsung vraća Exynos čipove u Galaxy S26 seriju
DANIEL CONSTANTE / Shutterstock.com

Podeli:

Izveštaji, bliski Samsungovom lancu snabdevanja, sugerišu da razvoj Exynos 2600 čipseta ide po planu, a nezvanično kruže informacije da će ovaj čip biti deo Galaxy S26 serije telefona.

Samsung je imao dosta problema sa Exynos 2500 čipovima, pa je nedostatak zaliha doveo do toga da oni ne budu deo S25 serije. Dojavljivač i analitičar Jukanlosreve tvrdi da Exynos 2600 nema ovih problema i čipset će pokretati narednu Galaxy S26 seriju.

"Exynos 2600 definitivno se vraća i koristiće se u Galaxy S26 seriji. Ali, količina čipova je toliko ograničena da će situacija verovatno biti slična onoj s Exynos 990", objavio je Jukanlosreve na platformi X.

Samsung je Exynos 990 koristio u Galaxy S20 seriji i Note 20 modelima, ali telefoni sa ovim čipom bili su dostupni na svim tržištima sem u SAD, Kanadi i Kini gde se koristio Qualcomm Snapdragon 865. Samsungov čip je u realnim uslovima bio slabiji po performansama od Qualcommovog, što je kod korisnika izazivalo nezadovoljstvo.

Novi Exynos 2600 biće kreiran u Samsungovom 2-nanometarskom procesu proizvodnje, a trebalo bi da ponudi performanse koje su do 12% bolje od prethoidnika, veću efikasnost i zauzimaće manje prostora.

Podeli:

5 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zagrmeo je: Mrtva je

Ideja da EU koristi zamrznutu rusku imovinu, koja se uglavnom nalazi u Briselu, kako bi finansirala Ukrajinu mrtva je jer postoji manjina koja je protiv toga, izjavio je danas madjarski premijer Viktor Orban.

10:16

18.12.2025.

1 d

Evropa na udaru

Temperatura ide i do -10 stepeni: Stiže sibirska hladnoća

Dok Nemačka i Austrija očekuju prvi sneg, u Srbiji će praznični dani proteći u znatno stabilnijem i toplijem vremenu. Meteorolozi najavljuju dolazak hladnog vazduha sa istoka u Evropu, dok će kod nas biti toplo vreme, uz jutarnji mraz i povremenu maglu.

18:00

17.12.2025.

1 d

Podeli: