Aktuelno 12

08.01.2025.

16:08

"Nou" za Ilona Maska

Brojni britanski univerziteti i visokoškolske ustanove odlučile su da smanje korišćenje Twittera (X) ili da potpuno prestanu da koriste tu platformu.

Izvor: Tanjug

"Nou" za Ilona Maska
EPA-EFE/ALLISON ROBBERT / POOL

Podeli:

Kao glavni razlog za ovo, naveli su da smatraju kako twitter ima zapaženu ulogu u širenju dezinformacija koje su prošle godine podstakle rasne nemire. 

Prema anketi koju je sprovela agencija Rojters, više univerziteta je ograničilo korišćenje Twittera na minimum, dok su neki potpuno prestali da je koriste.

Uloga Twittera našla se pod lupom prošle godine u Britaniji, tokom nasilnih rasnih nemira. 

Izvršni direktor Ilon Mask, koji je blizak saradnik američkog novoizabranog predsednika Donalda Trampa, od tada je pozvao na hapšenje britanskog premijera Kira Starmera.

Pored toga, Mask je pozivao i na oslobađanje aktiviste protiv muslimana, Stivena Jakslija-Lenona, poznatog kao Tomi Robinson, koji je jedan od osnivača stranke "Engleska odbrambena liga".

"London Business School", koja je među najprestižnijim poslovnim školama na svetu, sa 182.000 pratilaca na Twitteru, poslednji put je objavila post u septembru. 

Na Univerzitetu u Kembridžu, najmanje sedam od 31 fakulteta prestalo je da objavljuje na ovoj platformi, a na Oksfordu, "Merton Koledž", najbolji fakultet po akademskim kriterijumima, izbrisao je svoj nalog.

Podeli:

Anketa

Koje aplikacije za dopisivanje najčešće koristiš?

12 Komentari

Možda vas zanima

Svet

A iz Nemačke – loše vesti

Nemačka privreda ne uspeva da izađe iz krize. Vlada je snizila svoju prognozu privrednog rasta. Za tekuću godinu očekuje stagnaciju bruto domaćeg proizvoda, saopštio je u četvrtak ministar privrede Robert Habek.

21:59

24.4.2025.

1 d

Upaljeni alarmi

RHMZ upozorio: Biće opasno

Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je žuti i narandžasti meteo-alarm za gotovo celu teritoriju Srbije, upozoravajući građane na grmljavinske nepogode, jak vetar i lokalno obilne padavine koje se očekuju tokom dana.

12:29

25.4.2025.

16 h

Svet

Preokret: Skače cena goriva

Evropski berzanski indeksi su danas u blagom padu nakon dvodnevnog perioda rasta, dok je na tržištu istovremeno zabeležen porast cena nafte i zlata.

12:36

24.4.2025.

1 d

Podeli: