Ovo pozdravljam iz sve snage! Nista mi nema odvratnije nego kad vidim majke sa nabijenom cigaretom u ustima, a voze djecu. Kakav je to sebicluk!
17.5.2024.
10:21
Zapaljena cigareta, a vozite dete – kazna 1.500 evra i ode dozvola
Krećete na odmor u Grčku? Spremite i "džak para" ako ste skloni saobraćajnim prekršajima.
Izvor: Blic.rs

Kad ce neko da se seti kod nas ovo da uvede?! Samo skretanje pogleda,da bi zapalio cigaru je isto kao i da cackas telefon. Vrlo,vrlo opasno... Ovo se mora uvesti kod nas pod hitno!!!
Grci pretiču preko pune linije skoro isto kao i preko isprekidane, a kazna 700eur. Ne znam kako policija gleda na to? Samo na ovom prekršaju mogli bi da pune budžet.
Malo je samo 1.500 evra.
Zato što su rešili sve druge probleme, kakve su ovo gluposti, znači ako ima više od 12 godina onda moze da se pusi, grcka policija je gora i od naše a pojedine kazne su im čisto izivljavanje, na stranu neprofesionalnost i bahatost.
Haha a u srbijici u svakom parku igralištu za decu, purnjaju pored dece, nigde nikog da kaznjava...
"Vožnja pod uticajem alkohola – od 255 do 510 evra Prekoračenje brzine do 20km/h – od 10 do 180 evra Prolazak kroz crveno svetlo – 25 evra Nevezivanje sigurnosnog pojasa – 25 evra Nepropisno parkiranje – do 102 evra Korišćenje mobilnog telefona u toku vožnje – 25 evra Ukoliko preko dana nemate upaljena kratka, odnosno, dnevna svetla – 25 evra" Mozes da kazes o Bugarima sta hoces, ali oni jedini imaju koliko-toliko razumne kazne. Tamo pogresno parkiranje kosta vise od vecine drugih kazni.
Bravo
Meni je neverovatno da ovaj tip kazne ne postoji i kod nas.
Glupo pitanje: jel to samo za vozaca vazi? Ako suvozac purnja, to je ok?
A ako je dete mladje od 12 godina a ima više od 135cm, kao moj sin? Jel treba buster ili ne?
zato sam ja uplatio Sejsele i Maldive
Naša policija bi trebalo od grčke da nauči kako se ponaša prema stranim turistima.
Misliš da grčka policija kažnjava samo strance?
Ahahah, veca kazna za pusenje u kolima nego prolazak kroz crveno gde mozes ubiti nekog... ahahah, e moja evropo
Zaista, pogotovu u Bugarskoj, mora da je neka greška.
Ma oni sve rade samo da ne dođete. Sada ćete doći iz inata.
Likovima koji purnjaju u kolima u kojima su deca, treba istu ugasiti u oko!
Likovi koji nisu sudije a smatraju da su merodavni da presudjuju drugima i to tako strogim kaznama, cesto je zapravo potrebna pomoc. Jedno je reci da bi svako trebao da izbegava nesto sto je ruzna navika. Ali covek koji kaze da nekome treba ugasiti cigaretu u oku, ima ozbiljnih problema sa sobom. Cak i ako to ne misli zaista vec samo lupa onako. Napisati tako nesto strasno, ne moze covek koji je stabilan.
Добро, онда у оба ока.
Bravo, tako i treba,to poboljsava svijest o zdravlju a i zakon da se postuje jos jednom bravo ,tako i treba ne moze drugacije!
Malo je... Kazna da bude 5000e.
Kad čovek slusa i čita te grčke zakone reko bi kako je ova grčka uređena i pravna država....a u stvarnosti totalni raspad sistema.....
Znaci kao i kod nas.
Kao pušač pozdravljam ovaj zakon. Nikada ne pusim u kolima kada su deca tu pa makar vozio i 1000 km. Ako je neko buzdovan da truje svoje dete treba ga razvaliti sa kaznom!
Potpisujem. Pušim, poseban šmek u autu, ali isključivo kad sam sam u autu. I kući pušim samo na balkonu, nikad u blizini djece. Poz iz Tamnog
Redovna doza godišnje "nemojte u Grčku" propagande. Panduri kažnjavaju, pretresaju na granici, kradu po apartmanima, hoće da prizanju Kosovo, sedite bolje kući, ne treba vam to. Svakog maja i juna, bez greške.
Interesantno je da pokriju svake godine bas sve destinacije. Isti tekstovi svake godine i za grcku i za cg i za hr, bugarsku... Da ne znam bolje, rekao bih da radi masina za klikove, ali ovo su profesionalni novinari, tako da je sigurno briga za turiste u pitanju.
Bravo druže. Komentar ti je za 10. Ovi svake godine pokušavaju da nam ogade Grčku. Srećom ima i onih koji im nameru prepoznaju, još jednom bravo.
29 Komentari
Sortiraj po: