Pet meseci ne konzumiram šećer niti ikakve proizvode sa šećerom, takođe ni brašna sa glutenom niti bilo kakve pekarske proizvode. Od "slatkog" jedem samo banane i drugo voće, a od žitarica uglavnom kukuruz -palentu, proju, i nešto zobenih pahuljica u salati . 10 kg manje, imam energije kao devojčica, umor ne postoji više, spavam kao beba. Probajte, isplatiće vam se.
8.4.2024.
11:12
Šta se dešava u našem organizmu ako nedelju dana ne unosimo šećer?
Stručnjaci neprestano upozoravaju na štetne posledice koje šećer ima po zdravlje.
Izvor: rt.rs

Kriza
Posle teške zloupotrebe slatkiša sada ne jedem ništa slatko osim što pijem jednu kafu na dan sa kašičicom šećera i poneko voće, jedno mesec dana tako. Energija se dobavila znatno i nemam više onaj osećaj da ne smem da ostanem bez ičega slatkog u kući. Ponekad baš imam želju za šećerom, organizam u početku traži čips i tako neke grickalice. A i povrh svega ne bacam novac bez potrebe. Pozdrav
Šećer je samo ugljikohidrat i ako nemate problema sa dijabetesom onda možete slobodno unositi do 36 grama šećera dnevno (to je 9 čajnih kašičica) dodatnog šećera, ili sveukupno 89 grama (zajedno sa šećerima iz hrane, voća itd.) dnevno. Naravno, manje je bolje.
A šta je sa voćem?
Prirodan secer nije stetan.
6 Komentari
Sortiraj po: