Srbija 15

1.4.2025.

14:51

MediGroup prodat

MediGroup, jedan od najvećih privatnih zdravstvenih sistema u Srbiji, prodat je finskoj Mehiläinen grupi. U saopštenju Medigrupa piše da je finskoj grupi prodata i rumunska mreža Regina Maria.

Izvor: Tanjug

MediGroup prodat Shutterstock/Baloncici

Podeli:

15 Komentari

Sortiraj po:

Pošalji komentar
Brane

pre 1 nedelju

Odgovori

@

Zasto placati privatne klinike i sl. kada se uplacuje u zdravstveni fond. Stoji da su mozda spori neefikasni i td. Ali to su drzavne bolnice, dispanzeri i druge zdravstvene ustanove. Znaci povecati broj strucnog osoblja, urediti plate i njihova primanja. Ima se novca zato. Pretpostavljam da ce i lekari i specijalisti iz privatnih zdr. ustanova odlaziti u inostranstvo da tamo lece druge pacijente, sto vec i rade. Nasi lekari, doktori, nase zdravstvo. Nas narod nasi ljudi. Nasa Srbija.

Petar

pre 1 nedelju

Odgovori

@

Kvalitet usluge u drzavnim ustsnovama se smisljeno srozava i ljudima se nudi ili su primorani da idu u privatne lab., klinike,...Navikavaju nas da je usluga u drzavnoj bolnici losa i da treba dobro da platite ako hocete brze,bolje(uslovno). Sve bi to bilo ok, da nam se jasno kaze sta to pokriva zdravstveno osiguranje i da te usluge mozemo dobiti bez dugog cekanja i kvalitetno. Ostalo se mora kupovati na trzistu i to je to. Ovako je ovo laznjak sistem.

Dule

pre 1 nedelju

Odgovori

@

Ne radim privatno a ako Bog da i neću osim ako ne budem gladan hleba. Radim samo u državnoj bolnici. Pregled specijalistički koji ja obavim tržišno vredi oko 8000 dinara bruto u susednoj privatnoj bolnici. Danas radim u dispanzeru moje državne bolnice i pregledam 35 pacijenata. Svi pacijenti su nervozni i ne mogu da se strpe iako je 15 pregleda norma za dan, verovatno misle da su kod lekara opšte prakse. Moja plata sa stažom od 28 godina je 160.000. Da li razumete u čemu je problem. Trebalo bi da objasnim zašto neću da radim privatno ali neću ovaj put... odavno ne vredi nikome ništa objašnjavati. Svaki dan razmišljam da dam otkaz i da se više time ne bavim. Neizdrživo je a rob kod privatnika neću da budem.

Luka

pre 1 nedelju

Odgovori

@

Tako su i Bel Medic prodali turskom Acibademu još pre 4 godine i od tada ta klinika više uopšte nije ono što je bila ranije. Kvalitet je drastično opao i sveo se maltene na isto kao i kada odeš u državnu kliniku. Ostao je još Euromedik, za koji sam ubeđen da će ga njegovi vlasnici isto tako prodati, verovatno ćemo uskoro pročitati vest i o tome. Nadam se da vam je sada jasno zašto državno zdravstvo mora da ostane u državnim rukama i zašto državne bolnice nikada ne smeju da budu privatizovane! Privatne su deseta priča, mada i tu bi država morala da uvede neku vrstu regulative. Idealno, pacijent bi morao da dobije pravo da se pregleda ili leči gde god želi i da mu RFZO refundira troškove do nivoa zvaničnih tarifa za određene vrste lečenja. Znači, ako privatna bolnica naplaćuje 2000 evra za neku operaciju, a državna 1500, RFZO bi platio privatniku 1500 evra, a pacijent iz svog džepa 500 evra, a ne svih 2000 evra kao sada. Zašto to ne može da se uvede?!

Coa

pre 1 nedelju

Odgovori

@Luka

Potpuno se slažem sa tvojim predlogom, bilo bi odlično. Samo što neće da može kod nas. Koliko bi samo tu bilo lažnih pregleda i intervencija. Imaš prijatelja, rođaka, komšuju privatnog lekara i svake nedelje ideš kod njega na pregled, zlu netrebalo. A pare od države se dele na pola. Koliko bi samo ovoga bilo. Postoje načini da se ovo delimično spreči, ali znajući nas pokrale bi se milijarde, ništa nas ne bi moglo sprečiti.

Moze to, ali ne ovde i ovako

pre 1 nedelju

Odgovori

@Luka

Pa moze, da smo u pravoj drzavi, a ne u Zlatnom dobu i Cacilendu. Kako je krenulo, uskoro necemo imati ko da nas pregleda ni po domovima zdravlja, ostace samo deca koja su tek zavrsila studije, pa posle godinu dve idu dalje, a nama opet dodju tek svrseni studenti, bez ikakvog iskustva i sa najosnovnijim znanjem iz knjiga od pre pedeset godina.

Luka

pre 1 nedelju

Odgovori

@Luka

Moze li gore od trenutnog stanja u medigroupu? Ja se ipak nadam da ce biti bolje jer u poslednje vreme nemam dobra iskustva sa njima. Mnogo bolji su bili pre covid-a, posle im je kvalitet opao.

kognitivna disonanca

pre 1 nedelju

Odgovori

@

Tako je Mišković prodao Maksi za sutne pare u koga je ubacio prodavnoce PKB i C Market. Svaka od prodavnica ima enorman promet, jer su izgrađene za vreme socijalizma na strateškim lokacijama. Sad je vlasnicima Medigup zinulo dupe za malo para. Zašto država odobrava takve transakcije!?

Sole

pre 1 nedelju

Odgovori

@kognitivna disonanca

A kako misliš da država treba da zabrani privatnom licu da proda svoju imovinu? A i zašto bi branila, ovo je privatna firma nastala 100% ulaganjem.privatnih lica, nisu kupovane nikakve državne ustanove, pa niko i ne može da im zabrani prodaju. Nije ovo rudnik, fabrika sirovina i slično pa da neko nešto iznosi iz zemlje. I pritom je sadašnji vlasnik Medigroupa firma iz Luksemburga ( da ne ulazimo ko je vlasnik te firme ). Dajte da više ne živimo u socijalizmu, privatna svojina je nedodirljiva. Svako je stekao nešto nelegalnim putem, treba da je u zatvoru, a svi ostali da posluju slobodno.

seljadin

pre 1 nedelju

Odgovori

@Sole

tako je u Nemackoj i USA ako je neka firma vazna, a sve su privatne, ona ne moze biti prodata strancima, bez obzira ko je vlasnik, firma se razvijala u okviru te drzave i drzava ima pravo da zastiti sebe ako bi time bila ugrozena

Dijasporac

pre 1 nedelju

Odgovori

@Sole

Na zapadu privatne firme mogu da se zatvore bez problema.Da ispune sve obaveze prema zaposlenima,isplate sve dugove (dažbine) prema državi .Ako je od izuzetnog značaja,onda Država uskače i pomaže ,sa tim da preuzima izvesni deo procentualno učešće u tu firmu.Ne može da bude ja sam gazda mogu da radim šta hoću,ne,ima pravila i zakoni po kojim se firme otvaraju i zatvaraju.

AD

pre 1 nedelju

Odgovori

@kognitivna disonanca

Kao prvo kakve veze ima država sa privatnim kapitalom, a uostalom MediGroup je u vlasništvu stranog kapitala. A sad se može raspravljati zašto im je uopšte dozvoljeno da rade u Srbiji (zbog podataka pacijenata), ali to bi bilo onda pitanje otvorenosti tržišta.