Nakon meča, Olgu smo upitali da objasni šta misli da je bilo drugačije na ovom meču, od prethodnih na kojima je igrala mnogo bolje.
"Definitivno ne ono što sam želela, ali veoma drugačiji meč u odnosu na pre dva dana, s aspekta uslova – usred dana, izuzetno je vruće, nisam uživala u ovim uslovima. Sada sam tužna, ali sam i izuzetno ponosna na ono što sam ostvarila svojom igrom i sa samom sobom. Iako se nisam najbolje osećala, borila sam se i pokušavala. Treba njoj odati priznanje", rekla je Danilovićeva, pa se osvrnula na uslove igranja:
"Kao da sam na drugom turniru, toliko je bilo drugačije. Nisu ovo nikakvi izgovori, daleko od toga, ali lopta je živa, leti, skače. Brzo je jako sve. U prvom setu se nisam dobro snašla, ali drago mi je što sam uprkos tom osećaju nastavila da se borim, dala sam sve što sam u tom momentu imala. Ona je dobro servirala, a ja sam na 5:3 servirala starim, ogromnim loptama".
Utisak je bio da su Špankinji uslovi više odgovarali.
"Ona je isto igrala preko dana pre dva dana, bilo je vruće. U ovom momentu je možda njenoj igri više odgovaralo, jer ja želim više vremena da gradim poene, to mi više odgovara, a njoj kad je brže...".
Ovaj meč realno je trebalo da ode u treći set s obzirom da je Srpkinja imala 5:2 u drugom, odnosno servirala na 5:3, ali...
"Mogla sam taj gem (kad sam servirala za set) bolje da odigram, ali je i ona odigrala sjajno. Lopte su se menjale sledeći gem i tada su bile teške i raščupane. Nisam imala ni sreće, imala je dva odlična pasinga, a ja sam morala napred jer sam bila u pola terena. Na 5:2 i djus je dvaput odlično odservirala".
Na tome na čemu će da radi kako bi još više unapredila svoju igru -- koja je sada mnogo bolja nego ranije -- trenutno nema odgovor, ali je sigurno da će ga imati uskoro.
"Definitivo da je mnogo pozitivnijih stvari u mojoj igri generalno, ne samo na ovom turniru. Mnogo je bolje nego što je bilo. Kao i uvek, treba raditi na riternu, da više gađam dubinu... Ne znam sad", priča nam Olga i osvrće se na planove za nastavak sezone:
"Idem kući, idem kući za Madrid da treniram. Sada se situacija malo promenila, upadam u velike turnire, Indijan Vels i Majami sam unutra. Pre toga ću igrati još na nekim turnirima, nismo još odlučili na kojim. Sad su to slatke muke".
Zbog toga odakle joj je otac, sa tribina "Margaret Kort arene" su se u jednom trenutku čuli i povici: "Idemo Hercegovko".
"Kako da se ne ponosim? Tata mi je rođen u Sarajevu, odrastao u Trebinju, imamo mnogo rodbine. Tata ide svake godine, ja pre koju godinu – prelepo je. Imam mnogo podrške odande, tata mi govori da nikad ne zaboravim da sam polu-Hercegovka. Šalu na stranu, prelepo je, bliski smo s rodbinom. To je lepo čuti, ne u tom momentu jer mi nije bilo ni do čega, ali lepa stvar".
"I meni je ovde bio prvi juniorski slem, Potapova me odrala, i to na rođendan 6:2, 6:1. Sve to mora da se prođe. Prvi put vide neke igrače, prvi put osećaju tenziju, ovakvi turniri nose najviše tenzije, dve sedmice si pod konstantnim stresom. Naigraće ih se mnogo, ovo je samo jedan u milion. Znam osećaj, sada joj deluje mnogo veće nego što izgleda, ali proći će", jasna je 23-godišnja Olga.
Na kraju konferencije dogodio se i "upad" jednog slovenačkgo novinara, kojeg je, naravno, zanimalo kako ju je podržavao dečko Jan Oblak tokom turnira.
"Da ne dužim oko toga, ali jedno drugom smo najveća podrška. Zahvalna sam što imam takvu osobu pored sebe. Ima mnogo strpljenja za mene i tu je u svako doba dana i noći za mene – i sada i pre i posle meča, kao i ja za njega", završila je obraćanje najbolja srpska teniserka, uskoro 41. na svetu.
Pirejski Olimpijakos nastavio je sa dominantnim partijama u elitnom evropskom takmičenju, deklasiravši francuski Asvel u okviru 17. kola Evrolige rezultatom 107:84.
Jedan detalj sa parketa u prvom poluvremenu gde je Džabari Parker u glavnoj ulozi je privukao veliku pažnju, a pretpostavlja se da je bio i prelomni momenat kada je Mirko Ocokoljić odlučio da Amerikanac tu završava utakmicu u Kaunasu.
Srpska teniserka Olga Danilović oglasila se nakon što se u javnosti pojavila izjava Paule Badose posle njihovog duela u osmini finala Australijan opena.
Pirejski Olimpijakos nastavio je sa dominantnim partijama u elitnom evropskom takmičenju, deklasiravši francuski Asvel u okviru 17. kola Evrolige rezultatom 107:84.
Partizan jeste poznat po tome što gotovo uvek izbaci neko dete iz svoje škole u prvi tim, ali kada je reč o golmanima - na prste jedne ruke se mogu nabrojati "jedinice" u ovom veku koje su došle iz omladinskog pogona.
Najnovija Toyota RAV4 već je stigla u Severnu Ameriku, Evropu i Kinu, gde se postepeno učvršćuje na ključnim svetskim tržištima. Sada je konačno debitovala i na domaćem, japanskom tržištu - uz dva posebna stajling paketa razvijena u saradnji sa Modellistom.
Gde god da pogledate na internetu, nailazite na AI generisane slike i video-snimke. Sve ih je teže razlikovati od pravih, pa je Google napravio alat koji bi trebalo da vam pomogne u tome.
Kineski vlasnik TikToka, kompanija ByteDance, potpisala je obavezujuće sporazume sa američkim i globalnim investitorima o upravljanju poslovanjem aplikacije u SAD.
Vladimir Putin danas odgovara na pitanja građana i sumira rezultate za 2025. godinu. Stiglo je više od 2,5 miliona pitanja, a za transkripciju odabranih zadužen je "ruski ChatGPT" pod nazivom GigaChat. Šta je zapravo ovaj program?
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar