Na početku, Novak je priča o promenama koje je uočio u odnosu na vreme kada je počinjao da se bavi tenisom -- u tenisu i oko njega.
"Moj odnos prema takmičarskom tenisu je i dalje u zadovoljavajućoj meri isto, imam želju da se takmičim. Kada se to bude promenilo, više se neću takmičiti – u tom smislu je crno ili belo. Što se tiče evolucije grend slemova, pre koji dan sam posetio Kujong zbog jedne sponzorske aktivnosti. Tu se održavao Australijan open do 1988. godine. To nije toliko davno, ovde se prebacilo 1989. Sada smo u 2025 – Kujong je prelep klub, ali je mali...", ispričao nam je Đoković i dodao:
"Sve je bilo drugačije, ovaj sada kompleks je grad za sebe. I svaki grend slem ima neverovatnu infrastrukturu, grend slemovi su među najprepoznatljivijim sportskim događajima u svetu, ne samo teniskim. Imam sreće što sam deo svega toga, i slemovi su najviše doprineli i da moje ime postane zvučno u svetu. Dvadeset godina od debija u Melburnu, i dalje se borim za trofej".
"Vas (srpske novinare) poštujem, imamo dobar odnos i uvek se radujem kada ima predstavnika medija iz naše zemlje. Sa svetskim medijima – nije isto za sve. Sa nekima se osećam prijatnije, sa nekima ne. Određeni mediji dolaze sa agendom, tu se drži distanca i žele da postignu to što žele da postignu. Razvio sam ’thick skin’, što kažu Englezi, neku vrstu oklopa, mada ne mogu da kažem da me ne pogađaju određeni tekstovi koje se pišu godinama i koje nisu istinite. Ipak, to je sastavni deo slave i ovoga što radim – ne žalim se, samo kažem da jeste tako. Hvala bogu, ima više mnogo pozitivnih stvari", objasnio je Novak.
Pričao je još malo Novak o medijima i tome kako funkcionišu, pokazavši ima znanje i u toj sferi.
"Na kraju krajeva, svodi se na to kako ti to podnosiš i primiš. Ja se trudim da imam profesionalan odnos, ali pre svega ljudski. Ipak, u današnjem svetu se sistem vrednosti malo poremetio, i mediji se – čast izuzecima – vode tom metodologijom ’klikbejta’. Samo da si prvi, da ima više klikova itd. Tako je nažalost. Drago mi je kada postoji objektivno novinarstvo, kada se ozbiljne teme sagledaju, razgovara se s ljudima i napravi se priča, a ne da se odmah skače pred rudu – moj osećaj jeste da se u poslednjih 10-20 godina to promenilo nagore", podvukao je trenutno sedmi teniser sveta.
Australijski bek Dante Egzum na leto će postati slobodan igrač, jer mu ističe ugovor sa Dalas Maveriksima, prema kojem u aktuelnoj sezoni zarađuje 3,1 milion dolara.
Dvomeč osmine finala Lige konferencije između Olimpijakosa i Bodo/Glimta možda jeste rešen još u prvoj utakmici pobedom Norvežana 3:0, ali su u revanšu Pirejci svakako imali za šta da se bore.
Selektor mlade reprezentacije Srbije (U21) Aleksandar Kolarov odabrao je igrače za nove provere, posle one prve, uvodne pobede u testu protiv Turske (2:1).
Košarkaši Crvene zvezde pretrpeli su peti poraz u ABA ligi pošto je u “Stožicama” od njih bolja bila ekipa Cedevita Olimpije koja je slavila rezultatom 74:69.
Nekadašnji broj jedan, osmostruki grend slem šampion Džimi Konors u svom podkastu "Advantage Connors" govorio je o najboljem srpskom teniseru Novaku Đokoviću i nedavno završenom Australijan openu.
Dvomeč osmine finala Lige konferencije između Olimpijakosa i Bodo/Glimta možda jeste rešen još u prvoj utakmici pobedom Norvežana 3:0, ali su u revanšu Pirejci svakako imali za šta da se bore.
Evroliga ulazi u finalnu fazu regularnog dela sezone, a Crvena zvezda ne briljira već neko vreme. Utakmica protiv Olimpje Milano (četvrtak, 19.00) je idealan trenutak da se stvari vrate na svoje.
Deluje da se većinski fudbalski svet, naravno ne računajući navijače Liverpula, raduje uspehu jednog "plastičnog" kluba poput Pari Sen Žermena. Kako smo došli do toga?
Adrijan Vojnarovski, nekadašnji NBA insajder, a danas generalni menadžer Sent Bonaventura univerziteta, govorio je za B92.sport na juniorskom turniru Evrolige koji je održan u Beogradu.
Komentari 4
Pogledaj komentare Pošalji komentar