Mladi španski teniser istakao je o čemu je razgovarao sa Švajcarcem.
"U Šangaju nije mogao da bude na mojim mečevima, ali sam ostao nekoliko dana u gradu i imao priliku da treniram sa njim, da razgovaram, da ga pitam o njegovoj karijeri, kako je išlo, šta je radio. Moja karijera je tek počela, pa sam pokušao da ga pitam za savete koji će mi koristiti u budućnosti. Zatim smo zajedno gledali finale Mastersa 1000 i razgovarali o svemu", rekao je Alkarasza "Marku".
On je iskoristio priliku da od dvadesetostrukog Grend slem šampiona izvuče savet vezan za finale Olimpijskih igara, u kojem je poražen od Đokovića urpkos tome što je odigrao sjajan meč.
"Razgovarali smo o tom meču, o finalu sa Đokovićem na Igrama, šta bi on radio u toj situaciji... Pokušao sam da izvučem savete i o životnim situacijama. To je bio sjajan trenutak za mene i nadam se da će češće dolaziti da me gleda".
Španac je podelio i utiske sa zajedničkog treninga sa Federerom.
"Njegov tajming je tu. Rodžer će uvek imati tu kvalitet. Igrao je sa mnom tako lako, rekao mi je da je ovo prvi put da je igrao sa tolikom intenzitetom otkako je otišao u penziju. Igrao je tenis, ali ne sa tom intenzivnošću. Lopticu je udarao s lakoćom, prirodno, s toliko elegancije. Delovalo je kao da se nikada nije povukao. Naravno, kada su poeni postajali duži, bio je kao što je i bio, ali osećao sam kao da nije otišao u penziju".
U meču poslednjeg kola druge faze Evropskog prvenstva u vaterpolu sastaju se Srbija i Crna Gora (20.30), nekada zajednička selekcija, a u poslednje dve decenije veliki sportski rivali.
U meču poslednjeg kola druge faze Evropskog prvenstva u vaterpolu sastaju se Srbija i Crna Gora (20.30), nekada zajednička selekcija, a u poslednje dve decenije veliki sportski rivali.
Partizan u meču 23. kola Evrolige gostuje Bajernu u Minhenu (20.30) u trenutku kada se dve ekipe nalaze na potpuno različitim putanjama, iako im je položaj na tabeli sličan.
Rusija planira da tokom 2026. godine započne serijsku proizvodnju domaće satelitske internet mreže, koja bi trebalo da predstavlja odgovor na američki Starlink.
Istraživači iz kompanije Check Point upozorili su na pojavu VoidLink-a, jednog od prvih poznatih primera naprednog malvera koji je u velikoj meri razvijen uz pomoć veštačke inteligencije.
Dok milioni gejmera širom sveta nestrpljivo iščekuju jesen 2026. godine za premijeru najambicioznijeg projekta u gejming industriji, Rockstar Games još jednom je pokazao svoju humanu stranu.
Komentari 9
Pogledaj komentare Pošalji komentar