Miomir Kecmanović se plasirao u četvrtfinale turnira u Stoholmu.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia

Posle velike borbe i 141 minuta igre pobedio je 34. igrača sveta, Čileanca Nikolasa Đarija, 6:4, 4:6, 7:6 (2).

Tako je posle Kamerona Norija pobedio još jednog tenisera koji je trenutno bolje plasiran od njega.

Miomir u početnom setu nije dozvolio nijednu brejk priliku za protivnika, a iskoristio je prvu koja mu se ukazala.

Bilo je to u poslednjem gemu seta koji je dobio sa 6:4.

Đari je istom merom uzvratio u drugom setu, ali tako što mu je dovoljan bio brejk koji je načinio odmah na početku seta.

U setu odluke velika borba, Đari je bio u prednosti (3:1), ali se Kecmanović nije predavao.

Oba su napravili po brejk, pa su na kraju stigli do taj-brejka.

Tu je Kecmanović bio ubedljiviji, slavio je sa 7:2, pa će opet biti među osam najboljih na turniru u Švedskoj.

On će u četvrtfinalu igrati sa Tomijem Polom koji je u sredu pobedio Lasla Đerea sa 6:2, 7:6 (2).

Biće im to šesti okršaj, a srpski teniser u pobedama vodi sa 4-1.