Tenis 5

15.10.2024.

16:49

Srbin razbio bivšeg Top 10 igrača!

Srpski teniser Miomir Kecmanović pobedio je Kamerona Norija sa 2-0 u setovima u prvom kolu turnira u Stokholmu.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

Kecmanović je kao brzi voz protutnjao kroz prvo kolo, razbivši Norija sa 6:4, 6:4 posle samo sat i 18 minuta tenisa.

Procenite svoje znanje – Euroleague selektor

Posebnu dominaciju Miša je pokazao na servisu, pošto protivniku nije dao nijednu brejk loptu u celom meču.

U prvom setu je čak u tri protivnikova gema imao priliku da mu oduzme servis, ali je jdan bio dovoljan, dok je u drugom napravio brejk u prvom gemu i rutinski ga zadržao do kraja meča.

Zanimljivo je da je 25-godišnjem Srbinu ovo bila prva pobeda protiv Norija, nekadašnjeg Top 10 igrača i polufinaliste Vimbldona, u karijeri. Britanac ga je pobedio u prethodna tri duela uz samo jedan izgubljen set.

U drugom kolu Stokholma, turnira iz serije 250, Kecmanović će igrati protiv Nikolasa Đarija ili Elijasa Imera.