Tenis 37

10.10.2024.

14:49

Senzacija u Šangaju: "Leteći Džordan" počistio Alkarasa! Kraj trke za #1

Češki teniser Tomas Mahač napravio je čudo i izbacio Španca Karlosa Alkarasa u četvrtfinalu Matersa u Šangaju, pošto je slavio sa 2-0, po setovima 7:6 (5), 7:5.

Profimedia

Retko ko je očekivao da bi Čeh mogao do senzacije, koliko god je u dobroj formi, ali je on upravo to uradio.

Ozbiljno je namučio Alkarasa i na kraju mu naneo poraz, koji će sigurno boleti Španca, pogotovo zbog načina na koji je izgubio.

Od samog starta susreta videlo se da se Tomas i te kako naoružan i spreman da pomrsi konce najboljem.

Iako je u meč ušao nervozno, promašivši tri uzastopna forhenda, vrlo lako je pronašao ritam i nivo koji je održavao maltene do kraja meča.

Pokušavao je Alkaras u više navrata da poremeti Čeha, "seckao" je ritam, terao ga na bekhend i dominantno uzimao gemove na svoj servis.

Brejka u prvom setu nije bilo sve do taj-brejka, kada smo videli niz, ali je Mahač u ključnim momentima ostao pribran, mada ne na zemlji – bukvalno.

Atraktivan tenis je imala prilike da gleda publika, Tomas je u više navarata imitirao svog idola Džordana i "iz vazduha" slao loptice koje su "čistile" linije, te osvojio prvi set.

Drugi set započeo je u istom ritmu, rano je napravio brejk i poveo sa 3:1, a mnogi su se pitali da li može da održi tenis na istom nivou.

Uspeo je Karlitos da se vrati, kada je osvojio tek prvi brejk u ovom meču odjeknuo je urlik, činilo se čitavim Šangajem.

Izjednačio je na 3:3, sigurnim servis gemom poveo sa 4:3, ali se Čeh nije predavao.

Nastavio je da ispucava "projektile" koji su nekad ulazili, nekad ne, ali je rezultat na semaforu 4:4 ukazivao na ponovni start.

A taj novi početak očigledno je više prijao Tomasu, koji je zadržao energiju i neverovatan ritam – na 5:5 je osvojio ključni brejk i svojim servisima priveo meč kraju.

Ovo je najveća pobeda u njegovoj karijeri, a i najbolji rezultat.

U polufinalu će snage odmeriti sa Italijanom Janikom Sinerom (definitivno ostaje broj 1 do kraja godine), koji je ranije danas pobedio Danila Medvedeva.

Tok četvrtfinalnog meča pratili smo zajedno uz LIVE blog.

Završeno

15:37

To je to od nas za danas!

Zajedno smo ispratili četvrtfinalni dan u Šangaju.

Senzacijom zatvaramo današnji program, hvala Vam na pažnji.

14:41

Prve reči nestvarnog Mahača: "Znao sam!"

"Igrao sam neverovatno, ali znam da ću morati da igram tako jer igram protiv najboljeg. Pobedio sam Pola sa odličnom jugrom, znao sam da mora još bolje inače ništa neću uraditi. Znao sam da imam šansu, ali nikad ne znate sa tim igračima, kad imate set i 5:4 i servirate, još uvek ste daleko. Igrali smo na Djevis kupu, ali tad sam odigrao samo jedan set. Radujem se duelu sa Sinerom, igram protiv najboljih i radujem se tome", rekao je Mahač posle pobede.

14:36

6:7, 5:7 – SENZACIJA!

Tomas Mahač je eliminisao Karlosa Alkarasa u dva seta i tako ostvario najveću pobedu i rezultat u karijeri!