Belgijanac David Gofan plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Šangaju.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia

Iskusni Gofan je u poslednjem meču dana posle 116 minuta igre eliminisao drugog nosioca, Nemca Aleksandera Zvereva, 6:4, 7:5.

Sjajno je odigrao Gofan, napravio odličan rezultat i pokazao da je u finišu sezone u odličnoj formi.

Od početka meča Gofan je naterao Zvereva da igra udarac više, odlično je reternirao i iskoristio svoje šanse.

U početnom setu, igrači su razmenili brejkove u trećem i četvrtom gemu, da bi Gofan ponovo u sedmom gemu oduzeo servis protivniku za 4:3.

Nije imao problema, na 5:3 je imao dve set lopte na servis Zvereva koje nije iskoristio, da bi realizovao prvu narednu u desetom gemu za 6:4.

U drugom setu je imao prednost brejka od 3:1, Zverev je uspeo da vrati brejk u osmom za 4:4, ali je finiš pripao Belgijancu.

Zverev je na 5:4 imao set loptu na servis protivnika koju nije iskoristio i platio je ceh.

David je ključni brejk napravio u 11. gemu i potom odservirao za pobedu.

U četvrtfinalu će se sastati sa Amerikancem Tejlorom Fricom koji je bio bolji od Holgera Runea, 6:1, 6:2.