10:08

Kecmanović nije uspeo da "osveti" Novaka – izdržao sat vremena i nastavio loš niz

Srpski teniser Miomir Kecamnović završio je učešće u drugom kolu Mastersa u Šangaju.

Profimedia

Posle lako odrađenog posla protiv Rinkija Hidžikate na startu, njegov sunarodnik Aleksej Popirn je bio nepremostiva prepreka za Kecmanovića.

Australijanac je za tek koji minut preko sat vremena igre slavio rezultatom 6:3, 6:2. Ovo je bio peti međusobni duel australijskog i srpskog tenisera, a drugi trijumf Popirina.

Popirin je poveo 3:0 u prvom setu, a onda je držao prednost od tri gema i ovaj deo meča je dobio rezultatom 6:3.
Australijanac je napravio brejk već na startu drugog seta za 1:0.

Kecmanović nije iskoristio dve brejk lopte u narednom gemu, a Popirin je zatim poveo 2:0. Australijanac je potom u sedmom gemu napravio novi brejk za 5:2, a onda je na svoj servis stigao do 6:2 i zaslužene pobede.

Podsetimo, Popirin je prethodno eliminisao Novaka Đokovića u trećem kolu US Opena.

Kecmanović je imao priliku za povratak jedino u drugom setu, ali je dvaput propustio po dve vezane brejk lopte i poraz je bio neminovan.

Miomiru je ovo sedmi turnir u nizu koji završava unutar uvodna dva kola. U Atlanti, Montrealu, Sinsinatiju i Pekingu već u prvom.

Popirin u narednom kolu igra protiv boljeg iz duela Grigora Dimitrova i Zizua Bergsa.

Masters u Šangaju se igra za nagradni fond od 8.995.555 dolara.