Karlos Alkaras će imati priliku da igra za četvrti pehar u ovoj sezoni.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia

Španski teniser je u polufinalu turnira u Pekingu posle 86 minuta igre pobedio Rusa Danila Medvedeva, 7:5, 6:3.

Tako je teniser iz Mursije, koji će se po završetku turnira vratiti na drugo mesto svetske liste, načinio het-trik pobeda protiv Medvedeva od početka sezone.

Pobedio ga je u finalu Indijan Velsa, potom u polufinalu Vimbldona, sada i u polufinalu u Pekingu.

U prvom setu, posle 2:2 videli smo četiri uzastopna brejka.

Ipak, Alkaras je uspeo još jednom i to u 11. gemu da slomi otpor petog igrača sveta i potom odservira za 7:5.

U drugom setu, Alkaras je do brejka došao u petom gemu i poveo sa 3:2.

Pri rezultatu 5:3, Medvedev je uspeo da spasi tri meč lopte, dve od njih sjajnim servisima, ali je duplom greškom poklonio i četvrtu šansu protivniku.

Alkaras je to iskoristio i stigao do šeste pobede u osam mečeva sa ruskim teniserom.

Mladi teniser je bez izgubljenog seta stigao do finala, a u meču za trofej igraće sa boljim iz okršaja Junčaoketea Bua i Janika Sinera.