Tenis 20

17.9.2024.

20:55

Dimitrov slavio u Sofiji – Đoković "popustio" u završnici

Najbolji teniser svih vremena, Novak Đoković poražen je od Grigora Dimitrova sa 2:1 u setovima na egzibicionom turniru u Sofiji.

Starsport

Dimitrov je slavio posle nešto više od sat vremena i 45 minuta sa 2:1 u setovima. Meč je umesto trećeg seta imao taj-brejk koji je pripao Bugarinu. Gledali smo spektakl sa dosta atraktivnih poteza i zanimljivih razmena lopti.

Dimitrov je odlično otvorio meč, ali veoma brzo je Đoković uzvratio i došao do brejka 2:1. Ipak, u nastavku je Grigor uspeo da uzvrati i odmah napravi ribrejk za izjednačenje – 2:2.

Vodila se velika borba do osmog gema (4:4), a onda je u devetom Dimitrov došao do prednosti, a potom na Novakov servis došao do 1:0 u setovima.

U jednom trenutku meč je bio prekinut kako bi sin od Grigora Dimitrova odigrao poen sa Đokovićem.

Dimitrov je odlično otvorio i drugi set, došao do vođstva 2:1, čak je imao i brejk loptu da povede sa 3:1. Ipak, Novak je dodao gas došao do izjednačenja 2:2.

Potom je ostavio Dimitrova na samo dva osvojena gema. Do kraja je napravio dva brejka i slavio sa 6:2.

Sve je rešeno u taj brejku, gde je Đoković imao 4:2 na startu, ali je "spustio gas", a Dimitrov je to iskoristio za preokret i pobedu 10:5.

U međuvremenu je Đoković sa još jednim klincem odigrao poen.

Novak je potom nastavio da pravi šou Sofiji. Posle meča teniseri su se obratili publici, a onda je Đoković zapevao sa čitavom halom popularni hit "Luda po tebe".

Dimitrov i Đoković dugo su rivali, ali i prijatelji, pa je Đoković odlučio da dođe u Sofiju i pomogne akciju humanitarne Fondacije. U međusobnom skoru osvajač rekordna 24 gren slema vodi 12:1.

Velika prednost za Dimitrova

Dimitrov vodi sa 8:5 u odlučujućem super taj-brejku.

20:47

Preokret Dimitrova

Odlično je krenuo Đoković, vodio je sa 4:2, ali vrlo brzo se vratio Dimitrov i izjednačio rezultat.

Ipak, Bugarin je u nastavku poveo sa 6:5.

20:46

20:45

Ipak ništa od trećeg seta

Mala promena, izgleda da taj-brejk odlučuje pobednika.

Đoković je napravio blagu prednost, vodi sa 4:2

20:40

4:6, 6:2 – Ekspresno Đoković do izjednačenja

Nije mnogo trebalo Đokoviću da se vrati u drugi set, a potom ekspresno dođe do izjednačenja (1:1) u setovima.

Igraće se odlučujući treći.

20:40

20:39

4:6, 5:2 – Đoković blizu izjednačenja

Odlično igra Đoković u drugom setu, čini se da je malo "dodao" gas iako je egzibicioni meč.

Napravio je još jedan brejk i vodi 5:2 u drugom setu.

Sve ide ka tome da ćemo gledati i treći!