16:57

Lajović se povredio i predao meč

Dušan Lajović je zbog povrede predao meč Demetrisu Azoidesu.

Starsport

Srbija je porazila Grčku sa 3:1 u Dejvis kupu, a Dušan Lajović je odigrao poslednji meč koji nije imao rezultatskog značaja, a pokazao je pravu dominaciju i snagu reprezentacije Srbije.

Lajović je bio ubedljiv pa iako je imao 6:1 u prvom setu, morao je da preda meč zbog povrede i Demetris Azoides upisao je trijumf, jedini za Grke.

Kada pogledamo tok ovog susreta, videćemo da je Lajović do brejka došao veoma rano, već u drugom gemu, a onda je pri vođstvu 4:1 uspeo da dođe do drugog brejka.

Tada je posle drame i maratonskog djusa uspeo da dobije Azoidesa na razliku, da slomi otpor grčkog igrača i dođe do drugog brejka, a potom i da na svom servisu osvoji prvi set nakon zaostatka od 0:40 i osvojenih pet poena zaredom, pa je do prednosti od 1-0 došao rezultatom 6:1.

Na startu drugog seta, pri vođstvu Azoidesa od 3:2 u gemovima, Lajović je pao i povredio skočni zglob desne noge zbog čega nije mogao da nastavi meč i predao je Grku.