16:43

Poraz u regionalnom okršaju: Međedović zaustavljen u finalu

Srpski teniser Hamad Međedović poražen je u finalu Čelendžera u Istanbulu.

EPA-EFE/PETER SCHNEIDER

Bolji od petog nosioca bio je prvi Damir Džumhur iz Bosne i Hercegovine u dva seta.

Posle sat i po vremena igre, 82. teniser sveta je trijumfovao sa 6:4, 6:2.

Daleko iskusniji Džumhur je za razliku od protivnika iskoristio svoje brejk šanse i daleko boljim procentima servisa odnese laku pobedu.

Teniseri su u prvom setu bili sigurni na servisu do 4:4, a onda je Džumhur napravio brejk.

Međedović je u narednom gemu imao dve šanse da oduzme servis rivalu i izjednači na 5:5, ali ih nije iskoristio, pa je Džumhuru pripao prvi deo igre.

Pazarac je odmah na startu drugog seta izgubio servis, da bi brejkom u četvrtom gemu stigao do 2:2.

Do kraja je, ipak, dominirao rođeni Sarajlija, koji je dobio preostala četiri gema, uz dva brejka, što mu je donelo titulu u Turskoj.

Turnir u Istanbulu na tvrdoj podlozi iz kategorije čelendžera 75 igrao se za nagradni fond od 82.000 američkih dolara.

Džumhur je zaradio 75 ATP bodova i 11.200 američkih dolara, dok je Međedović upisao 44 ATP bodova, uz ček na 6.575 američkih dolara.

Dejvis kup reprezentativac Srbije trebalo bi da napreduje za jedno mesto na ATP listi, a Džumhur će, uprkos tituli u Istanbulu, nazadovati za četiri pozicije.