23:25

Fric je njegov kriptonit – Zverev eliminisan sa US Opena!

Američki teniser Tejlor Fric prvi je polufinalista US Opena u muškoj konkurenciji.

Profimedia

Posle identičnog uspeha sunarodnice Eme Navaro na "Artur Ešu", trenutno 12. tensier sveta je na istom mestu ostvario najbolji rezultat na jednom Grend slemu.

Fric je na drugom uzastopnom velikom turniru, posle Vimbldona, uspeo da nadigra Aleksandera Zvereva. Ovoga puta je bio bolji od Nemca u četiri seta – 3:1 (7:6, 3:6, 6:4, 7:6) za skoro tri i po sata igre.

Dominirao je Amerikanac pred domaćom publikom uprkos očajnoj realizaciji šansi na servis protivnika. Suočen sa gubitkom servis gema, Zverev je uspeo da odoli u čak 11 od 13 navrata.

Fric je samo u odlučujućem gemu prvog seta imao 0:40 i samim tim tri prilike da povede, ali je sve tri propustio i tek posle taj-brejka uspeo da slavi.

Usledio je ekspresan povratak Zvereva koji je tako najavio preokret, ali je Fric u trećem setu iskoristio jedine dve brejk lopte koje je imao.

Odluka je pala u četvrtom setu, kada je još jednom posle taj-brejka bolji bio Fric.

Njegov naredni rival biće bolji iz duela Grigora Dimitrova i Frensisa Tijafoa.