Tenis 2

2.9.2024.

8:38

Ništa od osvete: Hrvatica eliminisana sa US opena

Kineskinja Ćinven Dženg plasirala se u četvrfinale US opena, pošto je bila bolja od Hrvatice Done Vekić 7:6 (2), 4:6, 6:2.

EPA-EFE/JOHN G. MABANGLO

U reprizi olimpijskog finala iz Pariza, Hrvatica nije uspela da se u Njujorku osveti za taj poraz, a susret je posle nepuna tri sata igre pripao sedmoj igračici sveta.

Velika borba viđena je u prvom setu, a pošto nije bilo brejka i na jednoj strani, on je završen taj-brejkom.

U njemu se bolje snašla olimpijska šampionka i posle 61 minuta došla je do prenosti u setovima.

Posle početne razmene brejkova u prava dva gema drugog seta, Kineskinja i Hrvatica vodile su veliki bitku u nastavku.

EPA-EFE/CJ GUNTHER

Brejka je nije bilo sve do 10. gema, kada je Vekić u idealnom trenurku uspela da oduzme servirs rivalki. Iskoristila je treću set loptu na servis Dženg i uspela da uvede meč u treći set.

Sličan razvoj događaja bio je u odlučujućem setu, jer je opet jedan brejk odlučio sve.

Vekić je poklekla u sedmom gemu, kada je teniserka iz Kine uspela da napravi brejk i kasnije je odservirala za pobedu.

Ona će se u borbi za polufinale sastati sa Arinom Sabalenkom.