18:34

Poznata prva četvrtfinalistkinja US opena – ušla u društvo legendi VIDEO

Španska teniserka Paola Badosa prva je četvrtfinalistkinja US opena za 2024. godinu.

EPA-EFE/SARAH YENESEL

Badosa je u osmini finala savladala Kineskinju Jafan Vang sa 2-0 u setovima (6:1, 6:2), posle samo sat i 24 minuta igre.

Špankinja je tima potvrdila da se u potpunosti vratila u formu nakon nešto više od godinu dana jako loših rezultata, pošto je do četvrtfinala USO izgubila tek set.

Ovaj meč je, doduše, mogao da ima drugačiji ishod da su obe teniserke koristile svoje šanse.

Badosa je iskoristila čak četiri brejk lopte iz pet pokušaja, dok Vang nije nijednu iz osam prilika.

Dvadesetšestogodišnjakinja rođena u Njujorku je pobedom postala tek četvrta Špankinja koja je uspela da se plasira u četvrtfinale US opena u Open eri, posle čuvenih igračica kao što su Aranča Sančes-Vikario, Karla Suares-Navaro i Končita Martines.

Badosa u borbi za najbolje četiri čeka pobednicu duela Navaro - Gof.