Tenis 1

31.8.2024.

0:51

Ništa od spuštanja slušalice – Tijafo se osvetio Šeltonu, čeka Đokovića!

Američki teniser Frensis Tijafo pobedio je Bena Šeltona u trećem kolu US opena sa 3-2 u setovima.

Profimedia

Tijafo se time osvetio Šeltonu za poraz u četvrtfinalu US opena prošle sezone. Duel je trajao nešto više od četiri sata, a po setovima je bilo – 4:6, 7:5, 6:7, 6:4, 6:3.

Podsetimo, u prošlogodišnjem četvrtfinalu Šelton je eliminisao Tijafoa i posle meča mu "spustio slušalicu", odnosno na taj način proslavio pobedu, na šta mu je nakon pobede u polufinalu na isti način uzvratio Đoković.

U osmini finala čeka boljeg iz duela Đoković - Popirin, duel koji možete pratiti uživo OVDE.

Amerikanci su krenuli izuzetno jako i ofanzivno od prvog poena, a publika je bila naelektrisana od samog starta.

Prvi brejk u meču napravio je Šelton posle greške rivala, ali je pretrpeo isti kada je servirao za 1-0.

Ipak, momentalni ribrejk doneo mu je prvi set.

Ništa drugačije nije bilo ni u drugom setu, ali je Tijafo preuzeo inicijativu od 3:3.

Nije iskoristio ukupno osam gem lopti u dva gema, ali je u narednom uspeo da realizuje prvu, pa ubzro sa nulom uzme svoj gem i izjednači na 1-1.

U trećem setu imali smo novu dramu.

Šelton je prvi napravio brejk, baš kao i u prvom setu servirao za osvajanje i opet bio "brejknut", iako je imao set loptu. Bekhend paralela otišla je zamalo u aut, a onda je izgrešio za ribrejk.

U taj-brejku Šelton je igrao brutalno do 6:0, ali je umalo sebi dozvolio kolaps. Vratio se Tijfo na 6:5, ali je mlađi Amerikanac odservirao bombu i poveo sa 2-1.

Tu, naravno, nije bio kraj spektakla.

U četvrtom setu Tijafo je podigao nivo servisa toliko da Šelton nije znao šta da radi, izgubivši svega šest poena u pet servis gemova.

Ključni brejk dogodio se u desetom gemu seta, pa se otišlo u odlučujući deo igre.

Najbitniji momenat petog seta, a samim tim i meča, dogodio se prilikom Šeltonovog servisa u četvrtom gemu.

Posle jedne relativno duže razmene Tijafou se smučilo da čeka, napao je bez previše razmišljanja, ali se izvukao na mreži i napravio brejk.

Šelton do kraja seta nije imao ni pomisao o brejku i tako je Tijafo ušao u svoje peto četvrto kolo u nizu na US openu.

Duel Tijafoa i Đokovića ili Popirina biće na programu u nedelju na ponedeljak.