21:09

Šok: Cicipas eliminisan u prvom kolu!

Grčki teniser Stefanos Cicipas eliminisan je sa US Opena u prvom kolu Grend slema.

AP Photo/Pamela Smith

Tanasi Kokinakis je sa 3-1 u setovima pobedio Stefanosa Cicipasa i doneo prvi šok!

Cicipas jeste bio favorit na ovom meču, ali je i tekako postojala bojazan da može izgubiti jer se nalazi u lošoj formi.

Nedavno je u Montrealu ispao u prvom kolu, dok je na Vimbldonu prošao prvo kolo i odmah u drugom je eliminisan, da bi ponovo pao na prvom koraku i sada izgubio od Kokinakisa.

Odmah je u prvom gemu Kokinakis napravio brejk, ali je u osmom Cicipas uspeo da vrati da bi Australijanac u taj-brejku slomio Cicipasa i došao do osvajanja prvog seta, 1-0.

Cicipas je najbolji bio u drugom setu, kada je napravio dva brejka i pobedio sa 6:4 čime je došao do izjednačenja, 1-1.

To je bilo maltene sve dobro što je prikazao, pošto u trećem setu Kokinakis sa jednim brejkom dobija meč rezultatom 6:3 i onda odlučujući set rešava sa 7:5 i prolazi u drugo kolo US Opena!

Meč je trajao tri sata i 53 minuta i u drugom kolu će bolji iz duela Borgesa i Korije igrati protiv Tanasija Kokinakisa.