Tenis 24

28.8.2024.

3:00

Spektakl, drama, povrede – Međedović ispao sa US Opena

Srpski teniser Hamad Međedović poražen je na startu US Opena od Mađara Fabijana Marožana posle pet odigranih setova.

b92sport

Posle velike drame, jedne od većih na ovogodišnjem US Openu, Marožan je slavio pobedu sa 3-2 u setovima (2:6, 6:1, 3:6, 6:1, 6:4) posle više od tri sata napete borbe.

Međedović na kraju nije uspeo da dođe do prve Grend slem pobede u karijeri u svom prvom glavnom žrebu US Opena.

Međedović je fenomenalno ušao u meč - radio je servis, radili su i forhend i bekhend i sve je izgledalo jako lepo.

To je rekao i rezultat, pa je srpski teniser prvi set rešio u svoju korist sa ubedljivih 6:2.

screenshot/eurosport

U drugom, ipak, druga pesma.

Međedović je ušao sebi u glavu, krenuo da pravi duple, a Marožan je to koristio.

Tri duple u gemu bile su previše i Mađar je poveo sa 3:1.

Nastavio je Hamad da greši, pa je to rezultovalo duplim brejkom i izjednačenjem.

Imao je momak iz Novog Pazara fizičke probleme koji su krenuli da se prikazuju oko trećeg seta, ali je uspevao da izvuče neke bitne poene uprkos tome što je tražio medicinski tajm-aut.

Spasao je dve brejk lopte na 1:1, a onda napravio brejk - ispostavilo se ključan i dovoljan za osvajanje trećeg seta.

U četvrtom setu, međutim, ista pesma kao u drugom.

Mučila je noga Međedovića, tražio je opet MTO, a nije ni koristio šanse. U oba gema u koja je Marožan imao brejk lopte pravio bi brejk, dok Međedović to nije uradio u svoja dva.

B92 sport

U petom setu su oba tenisera mogla da trijumfuju i ništa ne bi bilo nezasluženo.

Prvu priliku imao je Marožan na 1:1, ali je nije iskoristio. Svoju je Međedović dobio na 3:2, imao je poen u rukama, ali ništa nije bilo ni od toga.

Neiskorišćena šansa Hamadu se obila o glavu u devetom gemu petog seta.

Od 30:15 je krenuo da greši, pa je izgubio sedam od narednih osam poena i završio učešće na US Openu.

Meč ste mogli da pratite UŽIVO putem našeg LIVE BLOGA.

6:2, 1:6, 6:3, 1:6, 4:6 – kraj

Međedović je ispao sa US Opena, Marožan ide na Medvedeva.

02:57

6:2, 1:6, 6:3, 1:6, 4:5 – pakao

Od 30:15 za Međedovića, srpski teniser je ušao u ozbiljnu seriju grešaka i poklonio brejk rivalu.

Marožan sada servira za trijumf.

02:54

6:2, 1:6, 6:3, 1:6, 4:4 – idemo dalje

Bilo je 30:30 u ovom gemu, ali se Mađar izvukao.

02:41

6:2, 1:6, 6:3, 1:6, 3:3 – kako Hamad nema brejk?

Lak gem za Međedovića, prvi u ovom setu, a onda nova prilika...

I opet mu se ponudio Marožan, i opet nekako Hamad nije iskoristio šansu.

6:2, 1:6, 6:3, 1:6, 2:1 – Hamad spasao novu brejk loptu

Rutinski gem za Mađara, sa nulom, pa novo mučenje za Srbina.

Spasao je brek loptu i nekako preživeo i ovaj gem.

Idemo dalje.

02:10

6:2, 1:6, 6:3, 1:6, 1:0 – dobar start Međedovića

Bitno je ovako otpočeti svaki set, a pogotovo peti. Izgleda dobro Hamad fizički, što je najbitnije, barem za sada.